کدخبر: 317842 ارسال پرینت 14

رکنا: سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران معتقد است نفرات ذخیره نیز می‌توانند جایگزین نفرات مصدوم یا محروم تیم او شوند.

عباس چمنیان ضمن عرض تبریک پیروزی برابر مکزیک و رسیدن تیم ملی نوجوانان ایران به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی اظهار کرد: این موفقیت را به تمام کسانی که با قلب و دعای خیرشان کنار ما بودند و به ما انگیزه دادند تا بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم، تقدیم می‌کنم.
او ادامه داد: اینکه در رده سنی نوجوانان در شروع بازی دو گل زودهنگام می‌زنید، تا پایان مسابقه از آن دفاع می‌کنید و فقط روی شوت از راه دور که تخصص مکزیکی‌ها هم است، گل می‌خورید امتیاز مثبتی خواهد بود؛ این بازیکنان با وجود نوجوانی، با فکر و اندیشه کار می‌کنند و در خدمت تیم هستند.
سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران اضافه کرد: مکزیک تیم فوق‌العاده خوبی بود و نباید به امتیازات آن نگاه می‌کردیم چون در خط حمله بازیکنان با کیفیتی دارند و فوتبال مکزیک همواره جزو کشورهای برتر یا نهایتا رده دومی دنیا بوده است.
چمنیان با بیان اینکه توانستیم زیر فشار حملات مکزیک بازی را کنترل کنیم، گفت: موقعیت‌هایی داشتیم و برنامه ریزی کرده بودیم تا با صبر و تامل روی ضد حملات خطرساز ظاهر شویم؛ توانستیم مهاجمان آنها را با عملکرد خوب دفاعی کنترل کنیم ولی در فاز هجومی دو، سه موقعیت از دست دادیم؛ می‌دانستیم نتیجه ۲ بر صفر در شروع بازی خطرناک است چون تیم حریف با زدن یک گل انگیزه روانی بیشتری پیدا می‌کند و کار ما سخت‌تر می‌شود که همین اتفاق هم افتاد و اینکه مکزیک در نیمه دوم بیشتر صاحب توپ و میدان بود، ناشی از همین مسئله است و برای جبران یک گل تلاش مضاعفی انجام می‌داد.
او با اشاره به اینکه بچه‌های ما سعی در شکست ناپذیری و حفظ نتیجه داشتند، عنوان کرد: تحمل هوای شهر گوآ هند، آن هم در ساعت ۱۷ فوق‌العاده سخت است چون رطوبت و گرمای بالایی دارد؛ اما با این حال بازیکنان توانستند تا دقیقه آخر برای نمایش اقتدار تیم کشور بجنگند.
سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص محرومیت یونس دلفی اظهار کرد: با نتایجی که تیم داشته و به ویژه پیروزی برابر آلمان، سطح انتظارات علاقه‌مندان و حتی کارشناسان از این تیم خیلی بالا رفته است؛ بعضی مواقع فراموش می‌کنیم که این بچه‌ها نوجوان هستند و تا رسیدن به پختگی لازم نیاز به زمان دارند؛ در رده سنی بزرگسالان می‌بینیم اشتباهات بچه گانه مرتکب می‌شوند و در رده سنی نوجوانان هم این اتفاقات طبیعی است؛ یونس دلفی هم یک لحظه مرتکب خطایی شد.
چمنیان تصریح کرد: قبل از دیدار با مکزیک هم درباره محرومیت غبیشاوی گفتم هیچ وقت از من نخواهید از نبود یک بازیکن گله کنم چون در ذات فوتبال این محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها وجود دارد و طبیعتا هر کادر فنی و مربی باید برنامه داشته باشد تا بازیکن جایگزین را انتخاب کند؛ یونس بازیکن فوق‌العاده‌ای است؛ ولی خیلی نگران نیستیم و شک نکنید نفراتی که به جای او مقابل اسپانیا بازی می‌کنند، کمتر از دلفی کار نخواهند کرد.
او پیرامون شناخت از تیم اسپانیا گفت: بدون اطلاع نیستیم؛ البته سعی کردیم بچه‌ها را از نظر ذهنی طوری کنترل و مدیریت کنیم که بازی به بازی پیش برویم؛ بچه‌ها تا به امروز روی دیدار با مکزیک تمرکز داشتند ولی ما شرایط اسپانیا را رصد کردیم؛ کلاس فوتبال اسپانیا همواره مشخص و خیلی زیبا است؛ باید آمادگی لازم برابر این تیم و به ویژه فاز هجومی آنها را داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران یادآور شد: اگر بتوانیم مثل دیدارهای گذشته نفرات موثر اسپانیا که خوب و سرعتی هم هستند و بازی مالکانه انجام می‌دهند را کنترل کنیم، می‌توانیم برای رسیدن به موفقیت امیدوار باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها