خبر ویژه :

ورزشی رک اسپورت کدخبر: 317842 ارسال پرینت 14

رکنا: سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران معتقد است نفرات ذخیره نیز می‌توانند جایگزین نفرات مصدوم یا محروم تیم او شوند.

عباس چمنیان ضمن عرض تبریک پیروزی برابر مکزیک و رسیدن تیم ملی نوجوانان ایران به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی اظهار کرد: این موفقیت را به تمام کسانی که با قلب و دعای خیرشان کنار ما بودند و به ما انگیزه دادند تا بتوانیم نماینده شایسته‌ای برای کشورمان باشیم، تقدیم می‌کنم.
او ادامه داد: اینکه در رده سنی نوجوانان در شروع بازی دو گل زودهنگام می‌زنید، تا پایان مسابقه از آن دفاع می‌کنید و فقط روی شوت از راه دور که تخصص مکزیکی‌ها هم است، گل می‌خورید امتیاز مثبتی خواهد بود؛ این بازیکنان با وجود نوجوانی، با فکر و اندیشه کار می‌کنند و در خدمت تیم هستند.
سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران اضافه کرد: مکزیک تیم فوق‌العاده خوبی بود و نباید به امتیازات آن نگاه می‌کردیم چون در خط حمله بازیکنان با کیفیتی دارند و فوتبال مکزیک همواره جزو کشورهای برتر یا نهایتا رده دومی دنیا بوده است.
چمنیان با بیان اینکه توانستیم زیر فشار حملات مکزیک بازی را کنترل کنیم، گفت: موقعیت‌هایی داشتیم و برنامه ریزی کرده بودیم تا با صبر و تامل روی ضد حملات خطرساز ظاهر شویم؛ توانستیم مهاجمان آنها را با عملکرد خوب دفاعی کنترل کنیم ولی در فاز هجومی دو، سه موقعیت از دست دادیم؛ می‌دانستیم نتیجه ۲ بر صفر در شروع بازی خطرناک است چون تیم حریف با زدن یک گل انگیزه روانی بیشتری پیدا می‌کند و کار ما سخت‌تر می‌شود که همین اتفاق هم افتاد و اینکه مکزیک در نیمه دوم بیشتر صاحب توپ و میدان بود، ناشی از همین مسئله است و برای جبران یک گل تلاش مضاعفی انجام می‌داد.
او با اشاره به اینکه بچه‌های ما سعی در شکست ناپذیری و حفظ نتیجه داشتند، عنوان کرد: تحمل هوای شهر گوآ هند، آن هم در ساعت ۱۷ فوق‌العاده سخت است چون رطوبت و گرمای بالایی دارد؛ اما با این حال بازیکنان توانستند تا دقیقه آخر برای نمایش اقتدار تیم کشور بجنگند.
سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص محرومیت یونس دلفی اظهار کرد: با نتایجی که تیم داشته و به ویژه پیروزی برابر آلمان، سطح انتظارات علاقه‌مندان و حتی کارشناسان از این تیم خیلی بالا رفته است؛ بعضی مواقع فراموش می‌کنیم که این بچه‌ها نوجوان هستند و تا رسیدن به پختگی لازم نیاز به زمان دارند؛ در رده سنی بزرگسالان می‌بینیم اشتباهات بچه گانه مرتکب می‌شوند و در رده سنی نوجوانان هم این اتفاقات طبیعی است؛ یونس دلفی هم یک لحظه مرتکب خطایی شد.
چمنیان تصریح کرد: قبل از دیدار با مکزیک هم درباره محرومیت غبیشاوی گفتم هیچ وقت از من نخواهید از نبود یک بازیکن گله کنم چون در ذات فوتبال این محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها وجود دارد و طبیعتا هر کادر فنی و مربی باید برنامه داشته باشد تا بازیکن جایگزین را انتخاب کند؛ یونس بازیکن فوق‌العاده‌ای است؛ ولی خیلی نگران نیستیم و شک نکنید نفراتی که به جای او مقابل اسپانیا بازی می‌کنند، کمتر از دلفی کار نخواهند کرد.
او پیرامون شناخت از تیم اسپانیا گفت: بدون اطلاع نیستیم؛ البته سعی کردیم بچه‌ها را از نظر ذهنی طوری کنترل و مدیریت کنیم که بازی به بازی پیش برویم؛ بچه‌ها تا به امروز روی دیدار با مکزیک تمرکز داشتند ولی ما شرایط اسپانیا را رصد کردیم؛ کلاس فوتبال اسپانیا همواره مشخص و خیلی زیبا است؛ باید آمادگی لازم برابر این تیم و به ویژه فاز هجومی آنها را داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران یادآور شد: اگر بتوانیم مثل دیدارهای گذشته نفرات موثر اسپانیا که خوب و سرعتی هم هستند و بازی مالکانه انجام می‌دهند را کنترل کنیم، می‌توانیم برای رسیدن به موفقیت امیدوار باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر