علی علیپور در برابر استقلال Esteghlal خوزستان به خوبی توانست از فرصت‌هایش استفاده کند و با ثبت دو گل سهم عمده‌ای در پیروزی برابر آبی‌پوشان به خود اختصاص دهد. در روزهایی که محرومیت مهدی طارمی به دغدغه کادرفنی و هواداران این تیم خط حمله منتهی شده، مهاجم شماره 70 بارقه امید را در این تیم زنده کرده است و از انگیزه بالای خود و هم‌تیمی‌هایش برای پیروزی مقابل این تیم خبر می‌دهد. علی علیپور در گفت و گو با خبرنگار ورزش Sport سه در خصوص حواشی مربوط به سربازی و روزهای غیبت مهدی طارمی و همچنین معجزه جدال برابر الهلال صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید.
مهاجم شمالی پرسپولیس در خصوص دیدار برابر استقلال خوزستان و ثبت دو گل برابر این تیم گفت: بچه‌ها اینقدر در این بازی خوب بودند و من نیز تمام تلاشم را برای موفقیت به کار گرفتم. وقفه‌ای که در لیگ به وجود آمد باعث شد تمرینات اختصاصی و تیمی خوبی را پشت سر بگذاریم و با برنامه کادرفنی با انگیزه و پر انرژی دوباره لیگ را استارت بزنیم و خودم شخصا از شرایط آرمانی برخوردارم.
وی در خصوص تفاوت نوع ضربه زدنش به توپ و اینکه بدون اضافه کاری مرسوم در بین دیگر مهاجمان دروازه را نشانه می‌رود اینطور توضیح داد: این چیزی است که کادرفنی روی آن خیلی تاکید دارد و تمرینات زیادی را پشت سر می‌گذارم. کادرفنی معتقد است توپ‌های مستقیمی که به مهاجم می‌رسد باید بدون معطلی به سمت دروازه نواخت و از هر گونه اضافه کاری منع می‌کند، چرا که خیلی زود مدافعان با جاگیری خود مانع از تصمیم مناسب و ضربه تمام کننده خواهند شد. حرف‌شان هم کاملا درست است و من تلاش می‌کنم به همین دلیل بهترین تصمیم و ضربه را بلافاصله بعد از اینکه توپ به من می‌رسد را داشته باشم و خدا را شکر تا به اینجا نیز همینطور شده است. البته در این راه نباید از پاس‌های فوق العاده‌ای که بازیکنان می‌دهند غافل شد و آنها مسلما سهم بیشتری در این رابطه دارند.
علی علیپور در خصوص پاس‌های فوق العاده‌ای که از محسن مسلمان دریافت کرده و به نظر می‌رسد اکنون زوج مناسبی برای پاس گل و گل با یکدیگر تشکیل داده‌اند گفت: محسن واقعا برازنده لقب مهندس است و حیف است پاس‌های او به گل تبدیل نشود. همه بچه‌ها عالی هستند و به همین منظور توانسته‌ایم تا به اینجا موفق شویم. محسن در بازی سوپرکاپ و الاهلی عربستان نیز چنین پاسی مهیا کرد و خوشحالم توانستم فرصتی که نصیبم کرد را تکمیل کنم. همه بچه‌ها از نظر ذهنی و بدنی برای موفقیت آماده هستند و تمرینات خوبی را که در کنار هم پشت سر می‌گذاریم که باعث موفقیت بیشترمان در ادامه مسیر خواهد شد.
وی درباره محرومیت مهدی طارمی و اینکه خلا این بازیکن چه تاثیری روی تیم خواهد گذاشت نیز گفت: من همیشه گفته‌ام که جای مهدی را با هیچ کس نمی‌توان پر کرد. مهدی واقعا بازیکن فوق العاده‌ای است و هر وقت به مساله محرومیت او فکر می‌کنم ناراحت می‌شوم. محرومیت بزرگترین چالش برای بازیکن است و خدا کند هر چه زودتر او در کنار ما حاضر شود تا با شرایط ایده‌آل‌تری برابر حریفان حاضر شویم. مهدی بهترین فوتبالیست حال حاضر ایران است و مطمئنا جایش در ترکیب تیم خیلی خالی است و امیدوار به بازگشت زودهنگام او هستیم.
علیپور در خصوص دیدار برابر الهلال عربستان و امیدواری به معجزه در مسقط برای جبران شکست 4 گله و این سوال که شخصا به عنوان مهاجم تیم وعده چه تعداد گل برای جبران این نتیجه را می‌دهد گفت: بحث قول دادن نیست. همه بازیکنان مصمم هستیم این نتیجه را جبران کنیم. این دیدگاه که باید 4 گل بزنیم و معجزه و جبران را شخصا در ذهن ندارم. فوتبال است و اتفاقات زیادی به دنبال دارد و امکان دارد ما چهار گل بزنیم و بعد یک گل دریافت کنیم که همه چیز از بین خواهد رفت. به شخصه این تفکر را دارم که باید 6 گل به الهلال بزنیم. بله، باید شش گل به الهلال بزنیم و تلاشی بزرگی که برای حضور در این مرحله داشتیم را به خوبی به پایان برسانیم. با بچه‌ها همیشه در این باره حرف می‌زنیم و هیچ‌کدام نمی‌خواهیم داستان پرسپولیس در این رقابت‌ها با تلاش بزرگی که داشتیم اینگونه به پایان برسد.
وی ادامه داد: در مورد گلزنی من هم همه چیز به شرایط بازی بستگی دارد. ما مصمم و یک تیم هستیم که همیشه به موفقیت فکر می‌کنیم. باید تلاش چند برابری مقابل الهلال داشته باشیم و کادرفنی و هواداران و بازیکنان و همچنین مدیریت در کنار هم یک هدف را دنبال می‌کنیم و هر کدام به سهم خودمان می‌خواهیم برای دستیابی به موفقیت تلاش داشته باشیم.
علیپور درباره حواشی چند روز اخیر درباره این تیم گفت: باور کنید این مساله حاشیه ای نمی‌تواند ما را از مسیرمان دور کند. چیزی که در طول سه سال اخیر باعث شده به موفقیت برسیم تیم بودن و در کنار هم بودن ماست و اتفاقی هم اکنون در تیم رخ نداده است. بزرگان خوبی در تیم حضور دارند که با تجربه خود باعث خواهند شد هیچ کس نتواند به تیم ضربه بزند. بچه‌ها هم اینقدر با هم خوب هستند که همیشه پشت هم و کنار یکدیگر برای موفقیت تلاش کنند.
اما مهمترین حاشیه در خصوص علیپور مربوط به ماجرای مشمول خدمت شدن و صحبت‌هایی در مورد حضورش در تراکتورسازی به عنوان بازیکن است. علیپور در این باره گفت: می‌زنند دیگر! هر چه به ذهن‌شان می‌رسد می‌زنند و من هم واقعا دیگر خسته شدم و نمی‌دانم باید چه بگویم. بیخیال شویم و جوابی به آنها ندهیم بهتر است. آخرش اما کاری می‌کنند سوتفاهم به وجود بیاید و ناچار شوم پیگیری کنم. اما برای روشن شدن این بحث باید بگویم 5 روز پیش دوباره در دانشگاه ثبت نام کردم و 3 سال دیگر معافیت گرفتم و در خدمت پرسپولیس هستم و امیدوارم دیگر این ماجرا و حاشیه و شایعه تمام شده باشد.
علیپور در پایان با تشکر از هواداران از آنها خواست روز بازی برابر الهلال بیش از همیشه به حمایت آنها بپردازند: باید از هواداران پرسپولیس تشکر ویژه‌ای داشته باشم که همیشه حامی بزرگ ما و تیم خود بوده‌اند. امیدوارم در بازی برابر الهلال نیز کسانی که در استادیوم حضور دارند حمایت ثانیه به ثانیه خود را نسبت به ما داشته باشند و دیگر هواداران نیز ما را از دعای خود محروم نکنند. تمام تلاش ما برای موفقیت و حفظ شان پرسپولیس است و امیدوارم یک روز فوق العاده و هیجان انگیز را برابر الهلال داشته باشیم و ان شاالله به موفقیت دست پیدا کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟