نمایش عالی و حسرت برانگیز آقای گل مقابل روسیه

ورزشی رک اسپورت کدخبر: 315299 ارسال پرینت 14

رکنا: نمایش عالی مهدی طارمی برابر روسیه بیش از آن که خوشحال کننده باشد، تاسف انگیز بود؛ چرا که می دانیم حداقل تا چهارماه باید از حضور او در بازی های رسمی محروم باشیم.

مهدی طارمی با وجود محرومیتی که از سوی فیفا نصیبش شده در بازی دوستانه تیم ملی ایران برابر روسیه در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت و نود دقیقه بازی کرد. او در این بازی یک پاس گل عالی به سردار آزمون داد و نود دقیقه در حمله و دفاع یکی از موثرترین بازیکنان تیم ملی ایران بود.
اما این نمایش عالی از بهترین مهاجم حال حاضر فوتبال ایران بیش از هرچیزی موجب حسرت و افسوس شد؛ چرا که او باید به خاطر یک اشتباه عجیب و غیرحرفه ای چهارماه از تمام میادین رسمی فوتبال دور باشد. طارمی اما آنقدر خوب هست که کی روش باوجود محرومیت او را به عنوان بازیکن اصلی در بازی دشوار برابر روسیه به میدان بفرستد و در حالی که بازیکنانی مانند سردارآزمون و جهانبخش در خط حمله ایران تعویض شدند او نود دقیقه درون زمین بود.
آقای گل فوتبال ایران در دو فصل گذشته در بازی شب قبل برابر روسیه همان مهدی طارمی آماده بود که با پیچ و تاب های تنش همیشه جایی میان توپ و مدافع قرار می گرفت. گل تیم ملی ایران به روسیه کاملا امضای مهدی طارمی را پای خودش دارد، گلی که او با اتکا به فرم بدنی و کنش هایش در قبال توپ برای سردار آزمون ساخت. مهاجم محروم تیم ملی و پرسپولیس این بار وقتی ناگهان میان توپ و بازیکن حریف قرار گرفت و مدافع روسیه را شوکه کرد، حتی با شارژ این بازیکن خودش را روی زمین نینداخت و با گام های بلند منحصر بفردش در شش قدم، سردار را با گل خالی تک به تک کرد.
با دیدن این نمایش تنها می توان گفت:« آقای طارمی چرا ما را از خودت محروم کردی؟» البته که این چهارماه نیز خواهد گذشت اما آنچه اهمیت دارد این است که طارمی دیگر با اشتباهاتش به خودش و فوتبال ایران لطمه نزند؛ چرا که تیم ملی، پرسپولیس و فوتبال ایران به بازیکنانی با این کیفیت نیاز دارند. او آنقدر خوش شانس بوده که توسط علی دایی کشف و سپس زیر نظر برانکو و کی روش تبدیل به بازیکنی با کیفیت جهانی شود. طارمی اگر تصمیمات بهتری برای خودش گرفته بود شاید امروز به جای حسرت برای دوری چهارماهه از مسابقات رسمی، می توانست بهترین روزهای فوتبالی اش را سپری کند؛ هرچند هنوز هم برای گرفتن تصمیمات درست برای او دیر نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها