کدخبر: 284061 ارسال پرینت 6

رکنا: در حالی که 60 روز تا آغاز بازی های داخل سالن آسیا باقی مانده اما هنوز بودجه کمیته ملی المپیک پرداخت نشده است و به دنبال آن فدراسیون ها هم در حال دست و پنجه نرم کردن با معضل همیشگی بی پولی هستند.

داستان بی پولی و بودجه ندادن، اتفاق تازه ای در ورزش Sport ایران محسوب نمی شود و همیشه در نزدیکی هر رویدادی اصلی ترین معضل ورزش ایران، بودجه است.
اکنون هم که کم کم در حال نزدیک شدن به بازی های داخل سالن آسیا هستیم ، رشته های ورزشی در آستانه این رقابتها با معضلی به نام بودجه مواجه هستند و از گوشه و کنار کم کم گلایه های خود را از آغاز کرده‌اند.
وزارت ورزش تا کنون دو مرتبه تخصیص بودجه به فدراسیون ها داشته است اما در کمیته ملی المپیک قضیه متفاوت است و این معضل بی بودجگی گریبانگیر خود این نهاد هم هست به طوری که کمیته المپیک هنوز موفق نشده بودجه ای از سوی سازمان برنامه و بودجه دریافت کند.
با توجه به اینکه فدراسیون ها جدا از بازی های داخل سالن آسیا، در حال پشت سر گذاشتن مسابقات قهرمانی آسیا و جهان هستند به شدت با نداشتن بودجه در گیر هستند و حتی در برخی فدراسیون ها مشاهده می شود برنامه های آنها لغو شده است و تنها پاسخشان هم در مقابل این اتفاق نداشتن پول است.
کمیته ملی المپیک هر بار اعلام کرده که برای گرفتن بودجه تلاش کرده اما باز هم خبری از بودجه نشده است. نکته قابل توجه این است که اکنون باید پول در ورزش هزینه شود و پس از آن دیگر اعتباری که تخصیص داده می شود، دردی را دوا نمی کند. اگر واقعا قرار است بودجه ای پرداخت شود بهتر است هر چه سریع تر این کار صورت گیرد چراکه همین الان هم تیم های ملی مختلف زمان زیادی را از دست داده اند و بهتر است شرایط از این بدتر نشود.
از طرفی تا چشم بر هم بگذاریم بازی های آسیایی 2018 هم خواهد آمد و از الان باید برنامه ریزی ها آغاز شود. اما از آنجا که حتی برای بازی های داخل سالن آسیا بودجه ای به کمیته ملی المپیک داده نشده شاید کمی رویایی باشد که بودجه ای برای آماده شدن جهت حضور پرقدرت در بازی های جاکارتا صرف شود.
مسئولان که پس از هر رویدادی سیل پیام های تبریکشان سرازیر می شود، باید بدانند تداوم موفقیت نیاز به هزینه کردن دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها