رک پلاس سلامت کدخبر: 255781 ارسال پرینت 246

رکنا: در تعیین قد افراد دو عامل مهم تاثیرگذار است؛ مهم‌ترین عامل ژنتیک است که تاثیر آن در جمعیت‌های مختلف بین ۶۰ تا ۸۰ درصد متغیر است. در کنار ژنتیک، عوامل محیطی شامل تغذیه، شیوه زندگی، میزان خواب، فعالیت بدنی، آب و هوا و محیط زندگی نیز در رشد قدی تاثیر‌گذار است.

اشتباه رایجی که در این خصوص رخ می‌دهد این است که افراد تصور می‌کنند هر چه مواد مورد نیاز برای رشد را بیشتر در اختیار فرزندان‌شان قرار دهند موجبات بلند قدتر شدن آنها را فراهم می‌آورند و با همین هدف شیر، لبنیات ، گوشت و میوه‌جات بیشتری به آنها می‌دهند.

غافل از این که مصرف بیش از حد این مواد، نه‌تنها افزایش قدی را در پی نخواهد داشت، بلکه با ایجاد چاقی در آنها در وضعیت ترشح هورمونی آنها تاثیر گذاشته و افزایش قد را مختل می‌کند.

پس اگر به افزایش قد فرزندانتان علاقه‌مندید باید از بروز چاقی در آنها پیشگیری یا برای درمان آن اقدام کنید.

داروها و روش‌های موجود در بازار Store که با هدف افزایش قد و عمدتا از مبادی غیرقانونی مانند شبکه‌های ماهواره‌ای یا عطاری‌ها عرضه می‌شوند نیز هیچ تاثیری در این خصوص ندارند.

عمده این داروها ترکیبات مولتی‌ویتامینی است که به شرط رعایت یک الگوی صحیح غذایی، بدن نیازی به مصرف آنها ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر