قهوه خانه‌های عرضه کننده قلیان در خوزستان پلمب می‌شوند

به گزارش رکنا، سید محمود هاشمی رئیس دادگستری شهرستان هندیجان گفت: با توجه به ممنوعیت استفاده از قلیان در قهوه‌خانه‌ها و همچنین شیوع ویروس کرونا، به اتاق اصناف و همه اتحادیه‌ها و قهوه‌خانه سنتی ابلاغ کردیم که تا اطلاع ثانوی استفاده از هرگونه قلیان در اماکن مذکور ممنوع است.

او افزود: در صورتیکه قهوه خانه‌ها اقدام به فعالیت کرده و قلیان عرضه کنند، با آن‌ها برخورد قانونی و قضایی شده و بلافاصله نسبت به پلمب این واحد‌های صنفی اقدام خواهد شد.

هاشمی هدف از این اقدام را پیشگیری از شیوع بیش از پیش بیماری کرونا و کنترل این بیماری عنوان کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها مراتب را به اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی شهرستان هندیجان گزارش دهند تا از طریق قانونی و قضایی برخورد شود.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان خوزستان، فعالیت برخی اصناف غیرضروری و اماکنی از جمله؛ تالار‌های عروسی، قهوه خانه ها، رستوران‌ها و... که شرایط انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر را فراهم می‌کنند تعطیل شدند و فعالیت آن‌ها بدون مجوز از ستاد مقابله با کرونا ممنوع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟