سرهنگ اکبر راشدنیا اظهار کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی شهرستان بندرماهشهر روز گذشته موفق به شناسایی ۲ فروند شناور صیادی با سوخت قاچاق شدند.
فرماندهی ستاد دریابانی شهرستان بندرماهشهر ، با تشریح عملیات شناسایی افزود: ماموران این ستاد با کشف ضبط این محموله گازوئیل از جاسازهای تعبیه شده در هر دو شناور، از عرضه آن به دلال های کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری کردند تا بار دیگری گامی مهم و ارزشمند در مقابله با پدیده قاچاق برداشته باشند.
وی بیان کرد: سودجویان غافل از هوشیاری و آگاهی پرسنل دریابانی و کنترل و نظارت دقیق بر شناورها به بهانه صید و فعالیت های تجاری سوخت را بطور یارانه ای دریافت کرده و پس از چند روز بدون هیچ گونه فعالیت صیادی و دریانوردی اقدام به فروش آن به شناورهای کشورهای همسایه می کنند، اما درست در زمان لازم و مشخص با عزم جدی و برخورد قاطع نیرو های پلیس دریابانی رو به رو خواهند شد.
سرهنگ راشد نیا تعداد متهمان دستگیر شده این پرونده را ۴ نفر عنوان کرد و افزود: متهمان جهت بررسی و اعمال قانون به همراه کشفیات به مراجع ذی صلاح معرفی و ارجاع داده شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟