مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دزفول روز پنجشنبه  گفت: ساعت ۱۰ صبح امروز مردم منطقه کوهستانی و سخت گذر چشمه موز با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ دزفول تماس گرفتند و شکم درد مادر باردار ۲۱ ساله را اعلام کردند.

مجتبی چابک با اشاره به اعزام یک بالگرد اورژانس به همراه یک تیم درمانی به منطقه با توجه به شرایط اورژانسی این مادر باردار افزود: پس از فرود بالگرد هوانیروز مسجد سلیمان در منطقه تنگه چشمه موز، عملیات درمانی برای این مادر باردار آغاز و پس از اقدامات درمانی اولیه و انتقال مادر باردار به بالگرد اورژانس هوایی دزفول، جهت اقدامات بالینی تکمیلی به بیمارستان بزرگ دزفول منتقل شد.
بیش از ۷۰ درصد مساحت دزفول را بخش های کوهستانی و سخت گذر سردشت و شهیون تشکیل می دهند که از کمترین امکانات بویژه جاده بی بهره اند.
فعال شدن اورژانس هوایی در این مناطق بخشی از مشکلات اهالی این منطقه بویژه زنان باردار را مرتفع کرد چرا که به دلیل نبود جاده مناسب و امکانات پزشکی، امکان درمان به موقع بیماران نبود و سالانه تعدادی از اهالی منطقه به دلیل نبود امکانات جان خود را از دست می دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟