مرگ کرونایی 16 کودک خوزستانی در  بیمارستان ابوذر

به گزارش رکنا، محسن علی سمیر رییس بیمارستان ابوذر اهواز میانگین بستری روزانه کودکان مبتلا به کرونا در این بیمارستان را ۱۵ تا ۲۰ نفر عنوان کرد و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون، ۵۷۰ کودک مبتلا به کرونا شیشه عمر ۱۶ کودک به دست کرونا شکست ویروس در این بیماستان بستری شده اند و تحت درمان قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه از مجموع کودکان بستری شده، تاکنون ۱۶ نفر جان خود را از دست داده اند، اظهار داشت: روند مراجعه بیماران کرونایی به این بیمارستان هنوز کاهشی نشده است، به همین دلیل از مردم خواهشمندیم بیماری کرونا را جدی بگیرند و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

بستری ۹ کودک کرونایی در ICU

علی سمیر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲ بخش برای بیماران کرونایی با ۳۶ تخت در بیمارستان ابوذر در نظر گرفته شده است، افزود: همچنین ۹ کودک بیمار در بخش ICU بستری شده اند که ۵ نفر آن‌ها مثبت قطعی و ۴ بیمار مشکوک به کرونا هستند.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز بیان کرد: روند بیماری از زمان شیوع کرونای انگلیسی در خوزستان تاکنون ثابت است و با توجه به خطر کرونای جهش یافته انگلیسی، از والدین انتظار داریم مراقب سلامتی فرزندان خود باشند، چراکه اکثر کودکانی که درگیر این بیماری شده اند، قربانی بی توجهی والدین خود هستند، زیرا از طریق پدر یا مادر خود مبتلا شده اند.

وی ادامه داد: حضور در دورهمی‌های خانوادگی، کوچه و پارک از دیگر عوامل ابتلای کودکان به این بیماری است، ضمن اینکه کودکان بیشتر در معرض خطر هستند و احتمال ابتلای آن‌ها به کرونای انگلیسی در مکان‌های شلوغ بیشتر است قطعا یک کودک ۲ یا ۳ ساله متوجه از دست دادن حس چشایی و بویایی خود و یا گلو درد نمی‌شود و خانواده‌ها از این موضوع بی اطلاع می‌مانند به همین دلیل ممکن است خطرآفرین باشد.

ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی در بیمارستان ابوذر

علی سمیر با بیان اینکه بخش کرونایی بیمارستان ابوذر اهواز از دیگر بخش‌ها کاملا مجزا است، اظهار کرد: اما مردم تصور می‌کنند که بیمارستان ابوذر کاملا کرونایی است و بعضا از آوردن کودکان به این بیمارستان خودداری می‌کنند، این در حالی است که در این بیمارستان ۲۸۰ تخت وجود دارد که بیشتر آن‌ها در اختیار بیماران غیرکرونایی است.

در حال حاضر ۷ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان در حالت نارنجی قرار دارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟