به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در همایش فرماندهان و مدیران فاتب گفت: امنیت نعمتی است بدون جایگزین و برای یک جامعه حکم اکسیژن برای انسان را دارد که حیات و زندگی به آن وابسته است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: امنیت یکی از بزرگترین نعمت‌هایی است که خداوند متعال اعطا کرده است و امنیت به معنای فقدان ترس و وحشت و اضطراب از هر نوع تهدیدی است که می‌تواند موجب سلب آرامش روحی و روانی از افراد و جامعه شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: دانشمندان و علما مسئله امنیت و تأثیر آن را عنصر دوم خوشبختی و سعادت می‌نامند و در حالیکه عنصر اول برای سعادت و خوشبختی ایمان انسان به مبدا و معاد است و عنصر دوم وجود چنین فضایی برای برای زندگی است.

دادستان کل کشور گفت: امنیت بستر و زمینه ساز همه پیشرفت‌ها و تکامل در جامعه است و اگر امنیت نباشد پیشرفت اقتصادی و علمی نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: هر پیشرفت و ارتقاء‌ای در سایه امنیت خواهد بود و امنیت هدف نیست، لیکن بستر است برای نیل به هدف و اگر این بستر فراهم نشود نیل به هدف محال است.

دادستان کل کشور گفت: اگر در جامعه امنیت نباشد و جامعه ناامن باشد پیشرفته اقتصادی علمی و ... نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: ببینید در جا‌هایی که نا امنی حاکم است مردم در چه سختی‌هایی هستند، وضعیت عراق را ببینید که داعش با این کشور و مردمش چه کرده است. سوریه، فلسطین، افغانستان و پاکستان و یمن و ببینید که هرگز در یک فضای ناامن امکان پیشرفت وجود ندارد.

دادستان کل کشور تاکید کرد: امنیت موجود در ایران محصول زحمات خصوصاً چند گروه در جامعه است که شما عزیزان یکی از موثرترین مولفه‌های ایجاد امنیت برای شهر‌ها و شهروندان کشور ما هستید.

وی اضافه کرد: بحث امنیت بحث بسیار مهمی است و ناجا مسئول ایجاد این امنیت است که بزرگترین نعمت الهی برای جامعه است البته این بدان معنا نیست که خدمات و زحمات و سایر عزیزان در اطلاعات و امنیت نادیده گرفته می‌شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عناصر مختلف و عوامل گوناگونی باید در کنار هم قرار گیرند تا امنیت حاصل شود، اظهار کرد: خوشبختانه امروز هم در ظواهر امر و هم در شرایط کشور و آمار و ارقام نشان از این امنیت است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: با همه دشمنی و توطئه‌های دشمن که برای نا امنی می‌کند به کوری چشم دشمنان یک کشور امن و آرام داریم.

وی به عنوان مدعی‌العموم از سوی ملت و مردم سراسر کشور از نیروی انتظامی به عنوان یکی از عناصر موثر در ایجاد امنیت تقدیر و تشکر کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟