پخت نان بی کیفیت در بجنورد

به گزارش رکنا از خراسان شمالی؛ دکتر حسن براتی زاده گفت: متاسفانه برخی از نانوایان بدون توجه به زمان پخت، استفاده از خمیر مایه مناسب، ناکافی بودن زمان برای آماده شدن خمیر و ... از جمله موضوعاتی است که باعث پخت نان بی کیفیت در بجنورد می شود.

وی افزود: با وجود این که در جلسات مختلف بر مسائل و مشکلات موجود در پخت نان گلایه ها را به متولیان مربوط اعلام کرده ایم، اما همچنان روند خوبی در پخت نان در برخی از نانوایی ها مشاهده نمی شود.

وی ضمن اشاره به گلایه های مردم در مورد پخت نان بی کیفیت یادآور شد: در ظاهر برخی از خبازی ها  در مدت کوتاهی نان با کیفیت پخت می کنند، اما دوباره به بهانه هایی مانند پایین بودن نرخ دستمزد کارگران، نبود کارگران حرفه ای و نامناسب بودن کیفیت آرد نان بی کیفیت به دست مردم می دهند.

براتی زاده از پیگیرهای انجام شده برای پخت نان با سبوس کامل خبر داد و گفت: یکی از برنامه های ما برای پیشگیری از بروز سرطان های معده و مری که از شایع ترین سرطان ها در استان استفاده از آرد با سبوس کامل  است که مانع بروز این بیماری در استان می شود.

وی ادامه داد: برخی از نانوایی ها در استان در آرد با سبوس کامل استفاده می کنند که اقدام و گام مناسبی برای رسیدن به اهداف ما در پیشگیری از بروز سرطان های مری و معده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟