به گزارش رکنا، سرهنگ محمد غلامی جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت :در نیمه نخست امسال بیش از یک تن و ۷۰۰ کیلو انواع مواد مخدر کشف و در مجموع ۹۴۷ متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

سرهنگ غلامی افزود: از ابتدای امسال تا کنون یک تن و ۶۹۲ کیلو و ۹۸۸ گرم مواد مخدر سنتی و ۷ کیلو و ۱۱۷ گرم مواد مخدر صنعتی در سطح استان کشف و ضبط شده است.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی ادامه داد:در ۶ ماهه ابتدایی سال ۷۲۴ قاچاقچی و خرده فروش و همچنین ۲۲۳ معتاد نیز دستگیر و بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شده اند.

سرهنگ غلامی عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون تعداد ۶۹۹ مورد طرح مبارزه با مواد مخدر در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته شده است.

او یاد آور شد: ۱۶۰ مورد طرح پاکسازی نقاط آلوده، ۱۳۶ مورد طرح کنترل محور‌های مواصلاتی، ۶۶ مورد طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، ۱۱۹ مورد طرح پاکسازی اطراف مدارس و ۱۵۸ مورد طرح تشدید مبارزه با فروشندگان و توزیع کننده مواد مخدر از جمله طرح‌های اجرا شده در این مدت در سطح استان بوده است.

سرهنگ غلامی همچنین با بیان اینکه در این مدت تعداد ۱۸ عملیات مشترک برون استانی نیز اجرا شده است، عنوان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۰ درصدی همراه بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ۱۹ موردعملیات درون استانی نیز در این مدت توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اجرا شده است، گفت: در این بازه زمانی تعداد ۲۸ دستگاه خودرو توقیف و همچنین تعداد ۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر  توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان متلاشی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟