به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه تخصصی رنگ و رزین، پوشش‌های صنعتی، چسب و مواد شیمیایی و نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک، ماشین‌آلات و صنایع وابسته با ضیاءالدین جمال‌الدین‌اف، نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور قرقیزستان در منطقه اوش، تورداکن سیدیکف، سفیر جمهوری قرقیزستان در ایران، سلیمان پریمکولوف، معاون رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه قرقیزستان در منطقه اوش و جمعی دیگر از مسئولان این کشور دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

حاجی‌بگلو در این دیدار با بیان اینکه مشهد و استان خراسان رضوی دارای ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری است، اظهارکرد: همین ظرفیت‌ها سبب شده تا توجه به بُعد بین‌المللی این خطه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر و گردشگر ایرانی و خارجی در مشهد، گفت: این فرصت، ظرفیت بی‌نظیری است که به برکت وجود بارگاه منور رضوی، در مشهد شکل گرفته و موجب شده تا سرمایه‌گذاری در این شهر، توجیه بالایی داشته باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه شهرداری مشهد را جزو شهرداری‌های پیش‌رو کشور دانست و تصریح کرد: خدمات فنی و مهندسی در مدیریت شهری مشهد از سطح بسیار بالایی برخوردار بوده و نیروهای متخصص بسیاری در این بدنه مشغول فعالیت هستند.

حاجی‌بگلو از تعاملات نزدیک مدیریت شهری مشهد مقدس با کشورهای مختلف به منظور تبادل تجربیات و دانش فنی-مهندسی سخن گفت و ادامه داد: یکی از محورهای گفتمانی مدنظر و مورد تاکید شورای ششم، «مشهد، جهانشهر برکت و کرامت» است و بر این باوریم که این شهر، شهری در تراز بین‌‎المللی و جهانی است.

وی افزود: برهمین اساس، آمادگی تقویت دیپلماسی شهری و تبادل تجربیات و انتقال توانمندی‌های فنی-مهندسی با کشور قرقیزستان را داریم و می‌توانیم در این زمینه، همکاری‌های جدیدی را شکل دهیم.

حاجی‌بگلو گفت: درخصوص اجرایی کردن این تعاملات و همکاری‌ها، موارد مورد تاکید فوق در نشست مشترک مسئولان قرقیزستانی با شهردار مشهد نیز مطرح خواهد شد تا وارد فاز عملیاتی شود.

کدخبر: 805812
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟