انتقام کور از داوطلب کنکور / دختر مشهدی دست به کار عجیبی زد

 شوکه شده بود و با خودش هزاران فکر کرد. «نکند که دکمه ارسال اطلاعات را نزده باشم»، «نکند فراموش کرده باشم که اطلاعات را ذخیره کنم»، «نکند که صاحب کافی نت شیطنتی انجام داده باشد» و ده ها اما واگر دیگر.

به گزارش رکنا، هیچ سابقه‌ای از او برای کنکور ثبت نشده بود و اطلاعاتش به طور کامل حذف شده بودند. با اینکه تلاش زیادی برای قبولی در رشته مورد نظر خود کرده بود اما همه نقش بر آب شده بودند.

موضوع را با خانواده اش در میان گذاشت. احتمال می داد که مشکل از سوی صاحب کافی نت بوده باشد برای همین به همراه پدرش موضوع را به پلیس اعلام کرد و سپس به مرکز پلیس فتای شهرستان خواف هدایت شد.

در همان جلسه اول سیرتاپیاز ماجرا را برای کارشناس پلیس فتا توضیح داد. در تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی ناشناس با دسترسی به صفحه انتخاب رشته شاکی، همه اطلاعاتش را حذف کرده است.احتمال اینکه صاحب کافی نت این اقدام را انجام داده باشد بسیار ضعیف بود. ضمن اینکه این فرد نه آشنایی با شاکی پرونده داشت و نه نفعی از این ماجرا می برد.

ردزنی متهم در مشهد

بررسی های تخصصی این پرونده ادامه داشت تا اینکه مأموران پلیس فتای شهرستان خواف موفق به ردزنی متهم در شهر مشهد شدند. اطلاعات به دست آمده نشان از این داشت که این فرد ناشناس به اطلاعات شاکی دسترسی پیدا کرده و به علتی نامعلوم همه اطلاعات این دختر جوان را حذف کرده است.

با اینکه متهم در شهر مشهد ردزنی شده بود اما هنوز شناسایی نشده بود. برای همین نیابت قضایی برای مأموران پلیس فتای خواف صادر شد و مجریان قانون خود را به مشهد رساندند.

نشانی ها به خانه قوم و خویش شاکی ختم شد

مأموران با استفاده از سرنخ های به دست آمده خود را به محل ردزنی شده رساندند و متهم که دختری جوان بود را دستگیر کردند. متهم ابتدا حاضر به همکاری با مجریان قانون نبود و واقعیت ماجرا را انکار می کرد اما طولی نکشید که پس از انتقال به پلیس فتا لب به بیان حقیقت گشود.

درحالی متهم بزه انتسابی خود را پذیرفت که در رویارویی با شاکی پرونده مشخص شد این فرد از خویشاوندان اوست. نشانی ردزنی شده نیز خانه خانواده این خویشاوند نزدیک بود.

حسادت دختر جوان

متهم که از این اقدام خود بسیار شرمسار شده بود و از خانواده شاکی طلب عفو داشت در اظهاراتش گفت که به دلیل حسادت قدیمی که به موفقیت های شاکی داشته برای پیشی گرفتن از او به رمز و مشخصات وی دسترسی پیدا کرده و اطلاعات او را پاک کرده است.

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: متهم پس از تحقیقات اولیه برای سیر مراحل قانونی و تعیین تکلیف قضایی در اختیار دادسرا قرار گرفت.سرهنگ جواد جهانشیری به کلیه کاربران فضای مجازی به ویژه دانش آموزان و دانشجویان توصیه کرد: با توجه به سیستمی شدن بسیاری از ثبت نام ها کاربران فضای مجازی باید از کد دانش آموزی و دانشجویی حفاظت کنند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار نگیرد.

منبع: شهرارا

آیا این خبر مفید بود؟