بازداشت 10 سارق در مشهد

 در شبانه روز گذشته عوامل اطلاعاتی و تجسس 5 کلانتری مشهد در عملیاتی ضربتی توانستند ضمن دستگیری 10متهم تحت تعقیب و سابقه دار راز ده ها فقره جرم آن ها را فاش کنند.

کلانتری شهید فیاض بخش: سارق مسافر نما

به گزارش رکنا، مأموران دایره تجسس کلانتری شهید فیاض بخش هنگام گشت زنی در یکی از خیابان های حوزه استحفاظی خود به مردی جوان برخوردند که مدعی بود فردی گوشی تلفن همراه او را سرقت و فرار کرده است.

اظهارات شاکی از این قرار بود که متهم را به عنوان مسافر، بر ترک موتورسیکلتش سوار کرده و او را به پنجراه رسانده است. متهم مدعی شده که باید پول کرایه را از دوستش بگیرد و به خانه ای مراجعه کرده اما کسی در به روی او باز نکرده است. متهم از شاکی می خواهد تا گوشی تلفن همراهش را به وی بدهد تا با دوستش تماس بگیرد.

در این میان سارق به محض دریافت گوشی تلفن همراه وارد کوچه ای شده و سپس پا به فرار گذاشته است.

مأموران با این احتمال که متهم هنوز دور نشده باشد بلافاصله وارد عمل شدند و با توجه به مشخصات ظاهری که از سارق گوشی تلفن همراه داشتند او را چند خیابان آن طرف تر شناسایی و دستگیر کردند.

متهم ابتدا منکر جرمش بود اما به محض رویارویی با مرد موتور سوار به سرقت گوشی وی اقرار کرد. پس از انتقال سارق که اعتیاد به مواد مخدر داشت به کلانتری در بررسی پرونده او مشخص شد که وی چندین فقره سابقه کیفری نظیر سرقت موتورسیکلت، سرقت گوشی تلفن همراه و سرقت لوازم داخل خودرو دارد.

این مرد 40 ساله پس از تشکیل پرونده صبح دیروز به دادسرا منتقل و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

کلانتری خلق آباد: سرقت گوسفند از گله

دومین پرونده را مأموران دایره تجسس کلانتری خلق آباد به نتیجه رساندند. با گزارش یک چوپان، مبنی بر سرقت یکی از دام هایش از سوی فردی ناشناس، تحقیقات پلیسی برای به دام انداختن این فرد آغاز شد.

مأموران در پیگیری های خود دریافتند که متهم سوار بر یک خودرو پراید بوده که در منطقه ای بیابانی در کمربند سبز با مشاهده گله گوسفندان خودرو خود را متوقف کرده و یکی از گوسفندان را بغل زده و از صحنه گریخته است.

مأموران با چهره زنی این فرد و در دست داشتن سرنخ هایی از مشخصات خودرو او، این سارق 33 ساله را شناسایی و در قدم بعدی متهم را در یکی از مناطق حوزه استحفاظی خود دستگیر کردند.

متهم در بازجویی های پلیسی به 11 فقره سرقت اعتراف کرد. در تحقیقات بعدی نیز مشخص شد که خودرو متهم سرقتی بوده و به تازگی سرقت شده که او با این سواری مسروقه مرتکب سرقت های بعدی شده است.

این فرد سابقه دار نیز روز گذشته به دادسرا منتقل و با دستور قضایی روانه زندان شد.

کلانتری امام رضا(ع): جلب زن موادفروش

مأموران دایره مبارزه با مواد مخدر کلانتری امام رضا(ع) سومین عملیات پلیسی در 24 ساعت گذشته را به اجرا گذاشتند. در این مأموریت ضابطان قضایی با سرجمع کردن سرنخ ها و اطلاعاتی از فعالیت یک عمده فروش مواد مخدر در یکی از مناطق تحت نظارت خود، با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند.

متهم این پرونده زنی جوان بود که در یک خانه مسکونی اقدام به توزیع مواد مخدر می کرد. او محل را مجهز به چند دستگاه دوربین مداربسته کرده بود تا در صورت مشاهده مأموران اقدام به امحای مواد مخدرش کند.

مأموران با اشراف اطلاعاتی کامل از مکان مورد نظر، در اقدامی ضربتی وارد عمل شدند و ضمن دستگیری این زن 45 ساله مقادیری مواد مخدر بسته بندی شده را در بازرسی از مخفیگاه او کشف کردند.

مأموران علاوه بر این، بیش از 52 میلیون تومان وجه نقد که از راه فروش مواد افیونی به دست آمده بود را از خانه این متهم توقیف و ضمیمه پرونده او کردند.

با دستور قضایی خانه متهم که به مرکز توزیع مواد مخدر بدل شده بود از سوی مأموران کلانتری امام رضا(ع) پلمب شد.

کلانتری معراج: تک قانون به پاتوق موادفروشان

تحقیقات چهارمین پرونده را مأموران کلانتری معراج بر عهده داشتند. پرونده ای که در آن عوامل اطلاعاتی کلانتری به سرنخ هایی از فعالیت 2مرکز تهیه و توزیع مواد مخدر دست یافته بودند.

مأموریتی که با دستور قضایی بعد اجرایی به خود گرفت و مجریان قانون با ورود به هر 2 مکان موفق به دستگیری یک زن و 3مرد شدند. متهمانی که نقش فروشنده مواد افیونی در منطقه توس را داشتند که در این مأموریت ضربتی جلب قانون شدند.

مأموران در بازرسی از 2مکان 82 بسته انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی را کشف کردند. متهمان نیز با دستور قضایی روانه زندان شدند و تحقیقات از این افراد ادامه دارد.

کلانتری رجایی: سارقان سریالی خودرو در دام

فرمانده انتظامی مشهد آخرین مرحله از عملیات های پلیسی 24 ساعت گذشته را این گونه تشریح کرد که مأموران کلانتری شهید رجایی در اقدامی ضربتی موفق به دستگیری 3 سارق سریالی شدند.

به گفته سرهنگ حسین دهقانپور، مأموران پلیس هنگام گشت زنی به سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شدند و ماشین را متوقف کردند. متهمان با مشاهده پلیس به ضد و نقیض گویی افتادند و بعد از انتقال به کلانتری شهید رجایی به سرقت سریالی خودرو در منطقه اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: در بررسی های بعدی پرونده نیز مشخص شد که خودرو سواری توقیف شده نیز به تازگی سرقت شده است.

سرهنگ دهقانپور افزود: متهمان پرونده نیز تاکنون به سرقت 6 دستگاه پراید اعتراف کرده اند. طبق اعلام رئیس پلیس مشهد، در این 5عملیات 10 سارق خودرو، گوشی قاپ، زورگیر و عمده فروش مواد مخدر دستگیر شده اند که همگی با دستور قضایی روانه زندان شده اند. علاوه بر این تحقیقات از این افراد برای کشف دیگر جرائم احتمالی آن ها ادامه دارد.

منبع: شهرآرا

آیا این خبر مفید بود؟