آیین رونمایی از کتاب "مدیریت میدان و هنر فرماندهی" در مشهد برگزار شد

به گزارش خبرنگار رکنا از مشهد، آئین رونمایی از کتاب «مدیریت میدان و هنر فرماندهی» با حضور مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام حسین صفدری نویسنده کتاب، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی و جمعی دیگر از مسئولین و مقامات کشوری و لشگری و اهالی فرهنگ و رسانه در کتابخانه مرکزی امام خمینی مشهد همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدا مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و  ارشاد اسلامی ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، گفت: ما در آغاز کار دولت مردمی هستیم که شعارها و گفتمان روشنی دارد. در هر دوره از انتخابات تحلیل های فراوانی در مورد انتخاب مردم انجام می شود، اینجانب به عنوان فردی که این فرایند را از نزدیک مشاهده و لمس کرده است می گویم آن چیزی که در انتخابات ۱۴۰۰ اتفاق افتاد اقبال و رویکرد مردم به شعارهای اصیل اننقلاب اسلامی است.

وی افزود: شاید مشکلات معیشتی مردم فضا را اینگونه برای دشمنان و آمریکا تداعی کرده بود که می توانند به بدنه انقلاب اسلامی صدمه وارد کرده و مانع پیشرفت و پیشروی ما شوند. آنها با تلاش در حوزه های تهاجم فرهنگی، تحریم و ... سعی کردند که ملت ایران و مردان جهادی همیشه در صحنه را به عقب برانند و مانع پیشرفت آنها شوند. طراحی های انجام گرفته به ویژه در قضایای پس از برجام  بر این اساس بود که در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ از آن به عنوان بهترین فرصت برای زدن ضربه اساسی و سنگین به جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

وی تصریح کرد: این موقعیت این احساس را برای آنان تداعی کرد که سرمایه نظام افول پیدا کرده و مردم گله مند این راه را هموارتر می سازند. در این میان رئیس جمهور منتخب توانست در همین فضا رشد کند و علیرغم همه مشکلات موجود این امیدواری را بار دیگر به مردم برگرداند که از داخل همین نظام جمهوری اسلامی ایران می توانند پاسخی برای مشکلات خود دریافت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور قاطع مردم در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: این نشان از نهراسیدن مردم از استکبار ستیزی و به نوعی اعلام برائت از آمریکا است. دولت منتخب منظومه ای از شعارها و ارزشهای اصیل و برجسته انقلاب است که عربان و کامل در معرض انتخاب مردم قرار گرفت و جامعه نیز با حضور پرشور پشتیبانی خود را از این دولت اعلام کردند.

وی با اشاره به کتاب مدیریت میدان و هنر فرماندهی، افزود: این کتاب تبیین قدرت ایران در خاورمیانه و منطقه است و به طور حتم دقیق و قابل کاربردی می باشد.ما باید در راه اعتلای فرهنگ کشور با قدرت تمام قدم برداریم. 

مهدی اسماعیلی با بیان اینکه قدرت و آگاهی باید در کنار یکدیگر رشد کنند، گفت: پرداختن به کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه باعث به وجود آمدن قدرت می شود. ملتی قدرتمند است که کتابخوان باشد و این مساله باید تبدیل به یک باور همگانی شود. خوشبختانه کشور ایران به واسطه خون شهدا و تلاش مسئولین در حال نزدیک شدن به این هدف هستند. 

در ادامه حجت الاسلام حسین صفدری، نویسنده کتاب با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، رمز پیروزی ملت ها را استقامت در راه حق معرفی کرد و گفت: کشوری که در این مسیر حرکت میکند، با مانع و دشمن مواجه خواهد شد اما در نهایت پیروز است.

وی با اشاره به تحولات منطقه اظهار کرد: این روزها شاهدیم که آمریکا مجبور به ترک افغانستان شد زیرا هر چه بیشتر در این کشور تلاش کرد، بیشتر در باتلاق فرو رفت. 

وی با بیان اینکه آمریکا مجبور به ترک سنگرهای خود در منطقه شده است، بیان کرد: ما به دنبال خاورمیانه عاری از آمریکا هستیم. 

معاون وزیر اطلاعات موفقیت های منطقه ای ایران را مرهون هنر طراحی مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت: ایران قوی در منطقه هر چه را خواسته، توانسته محقق کند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز گفت: کتاب «مدیریت میدان و هنر فرماندهی»  آمریکای عریان، بدون روتوش و واقعی را به نمایش می گذارد. این کتاب برای علاقمندان به مسائل سیاسی و افرادی که به دنبال دانستن علل دشمنی آمریکا در طول ۴۰ سال با نظام جمهوری اسلامی  ایران هستند، بسیار مفید و کاربردی است. 

در پایان مراسم ضمن اهدای کتاب به مدعوین از پوستر کتاب «مدیریت میدان و هنر فرماندهی» اثر حجت الاسلام حسین صفدری نیز رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟