اعضای کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند

به گزارش خبرنگار رکنا، در این بازدید که با همراهی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد صورت گرفت اعضای کمیسیون در پژوهشکده هوا - خورشید و مرکز فناوریهای پیشرفته (CAT) دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافته و از نزدیک دستاوردهای علمی این دانشگاه را مورد ارزیابی قرار دادند.

از جمله بخشهای مورد بازدید این اعضا قسمتهای مختلف آزمایشگاه فناوریهای نوین دانشگاه و حضور در جمع برخی شرکتهای دانش‌بنیان نو پای مستقر در این مرکز بود.

در این بازدید، مقرر شد با استفاده از ظرفیت منابع صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زیر ساختهای سخت افزاری و سروری مرکز فناوریهای پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد اختصاص داده شود.

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به همراه ریاست دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در انجمن فرانگران نوین، از بش های مختلف انجمن بازدید کردند.

اعضای این کمیسیون همچنین به همراه ریاست دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در دفترتعامل صنعت با دانشگاه، از بخش های مختلف انجمن فرانگران نوین بازدید کردند.

در این مرکز بیش از ۶۰۰ برند فعال در باشگاه کسب و کار دانشگاه فردوسی مشهد وظیفه ارتباط بین صنعت و دانشگاه را بر عهده دارند.

آیا این خبر مفید بود؟