محمد دهقانی امشب در تشریح آخین وضعیت مبتلایان به کرونا ویروس در استان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: تا روز گذشته از مجموع 567 نمونه آزمایش انجام شده تاکنون 389 نمونه منفی و 178 مورد مثبت بوده است.

وی بیان داشت: از مجموع مبتلایان، 61 نفر در بیرجند، 25 نفر در قاین، 23 نفر در زیرکوه، 35 نفر در طبس، ۱۴ نفر در فردوس، شش نفر در سرایان، چهار نفر در درمیان، شش نفر در بشرویه، دو نفر در سربیشه، یک مورد در نهبندانو یک مورد در بشرویه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از مجموع مبتلایان 130 بیمار ترخیص شده و مابقی دوره نقاهت و درمان را در منزل طی می‌کنند، تبیین کرد: همچنین 31 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و 17 نفر فوتی داشته‌ایم که از این تعداد هفت مورد در بیرجند، 9 مورد در طبس و یک مورد در قاین بوده است.

دهقانی از ثبت‌نام بیش از 41 هزار نفر در سامانه خوداظهاری و خودارزیابی علائم بیماری کرونا خبر داد و تصریح کرد: طرح غربالگری نیز تغیراتی داشته و آن بدین گونه می‌باشد که تا دیروز همکاران ما به سرپرست خانوار تماس گرفته و اطلاعات افراد خانواده را اخذ می‌کردند و اکنون باید به تک تک اعضای خانواده تماس گرفته شود که این مهم باعث افت آمار می‌شود.

وی با اشاره به روند افزایش بیماران کرونا در استان، عنوان کرد: حتما روند افزایش مبتلایان را خواهیم داشت و اگر با همین روند پیش رود قابل پاسخگویی برای شبکه نظام سلامت استان خواهد بود اما نگرانی ما از افزایش جهشی آمار مبتلایان است که این مهم کار را با مشکل مواجه خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟