به گزارش پایگاه خبری نامه نیوز: قیمت پراید ۱۱۱ در بازار به ۱۵۳ میلیون تومان رسیده و امروز خبرگزاری‌های مختلف قیمت پراید را روایت کرده‌اند. اما چرا قیمت پراید گران شد و این اتفاق افتاده است؟

پس از اظهارات جدید وزیر صمت و احتمال لغو واردات خودروهای خارجی، بازار طبق پیش‌بینی واکنش نشان داده و قیمت پراید گران شد. از نگاه برخی کارشناسان در صورت آزادسازی واردات خودرو ممکن بود حتی خودروهای داخلی هم تا ۲۰ درصد  ارزان شوند.

چند روز پیش وزیر صمت به صراحت از مخالفت با آزادسازی واردات خودرو صحبت کرد که اگر این اظهارات به معنای لغو احتمالی آزادسازی واردات خودرو باشد ممکن بود قیمت خودرو و قیمت پراید را متاثر کند.

پیش از این پیش‌بینی می‌شد پس از آزادسازی واردات خودروهای خارجی و کاهش قیمت این خودروها در بازار، این ارزانی به پراید هم سرایت کند اما اکنون با اظهارات جدید وزیر صمت این سناریو تقریبا دور از واقعیت به نظر می‌رسد.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو هر دو معتقد بودند در صورت اجرایی شدن قانون جدید به شکلی که اکنون در این قانون آمده است می‌توان انتظار کاهش قیمت ۲۵ تا ۴۰ درصد در خودروهای خارجی را داشت.

دادفر و جعفری اعتقاد داشتند که ممکن است با اجرای این قانون پس از کاهش قیمت تا ۴۰ درصدی در خودروهای خارجی، قیمت خودروهای داخلی و قیمت پراید هم ۱۰ تا ۲۰ درصد ارزان شوند.

با این اظهارات می‌شد انتظار داشت که قیمت خودروهای داخلی مثل قیمت پراید هم از این قانون جدید متاثر شوند اما اظهارات جدید فاطمی امین این سناریو را کم‌رنگ کرده است.

امروز نیز در بازار قیمت پراید یک میلیون تومان گران شد و به ۱۵۳ میلیون تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟