به گزارش رکنا از کرمانشاه ، فریبرز نجفی‌مهر در بازدید از مراکز نگهداری سالمندان کرمانشاه، اظهار داشت: کهنسالان همواره در فرهنگ ما ایرانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند و آموزه‌های گرانبهای آن‌ها، چراغ راه جوانان محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر به هر دلیلی این عزیزان گذارشان به مراکز نگهداری از سالمندان افتاد، ما موظفیم که محیطی آرام، بانشاط و سرشار از امید و زندگی برایشان فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و امور فرهنگی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در همین راستا همکاری بین بخشی سایر دستگاه‌ها با بهزیستی از جمله شهرداری جهت فضاسازی محوطه، رنگ‌آمیزی و نقاشی دیوارها و نیز اهدا و نصب تجهیزات ورزشی مناسب در مراکز یادشده می‌تواند کمک شایانی به این بخش کند.

نجفی‌مهر گفت: نباید اجازه داد که فاصله میان نسل جدید با پیران جامعه بیشتر شده و شرایطی بوجود آید که ارزش، احترام و جایگاه نسل گذشته در میان مردم کمرنگ شود لذا متولیان امر موظف هستند با برنامه‌ریزی منسجم، حتی اگر سالمندی در خانه سالمندان نگهداری می‌شود، وضعیتی ایجاد کنند که به بهانه‌های گوناگون ارتباط میان این دو نسل نزدیک‌تر و صمیمی‌تر شود.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به گران شدن هزینه نگهداری سالمندان در مراکز خصوصی به‌دلیل نامتناسب بودن یارانه‌های پرداختی به این مراکز با تورم ناگهانی اجناس در ماه‌های اخیر، ضرورت دارد برای استمرار کار این مراکز و حفظ اشتغال افرادی که دلسوزانه در حال خدمت به کهنسالان جامعه هستند، علاوه بر تزریق کمک‌های مالی با استفاده از تسهیلات کرونا، خیرین و واقفین نیکوکار نیز وارد عرصه شده و برای تامین اقلام روزانه این مراکز به متصدیان پرتلاش آن‌ها، یاری رسانند.

 

آیا این خبر مفید بود؟