آخرین وضعیت پرسپولیس برای نقل و انتقالات زمستانی/ گزینه های احتمالی گل محمدی

به گزارش رکنا، تیم فوتبال پرسپولیس امسال تغییرات زیادی در جمع نفرات خود داشت. همین موضوع و البته جدایی ناگهانی برخی بازیکنان موجب شد تا این تیم به نوعی با کمبود مهره کارساز مواجه شود.

قانون منع به کارگیری بازیکنان خارجی هم موجب شد تا سرخپوشان نتوانند بازیکنان مدنظرشان را جایگزین نفرات جدا شده کنند.

پیش از اتمام لیگ قبل علیرضا بیرانوند پرسپولیس را ترک کرد. پس از آن هم مهدی ترابی و علی علیپور نفراتی بودند که از جمع سرخپوشان جدا شدند. محسن ربیع‌خواه و محمد انصاری هم در فهرست مازاد سرخپوشان قرار داشتند که در این بین انصاری ماندنی شد.n

پرسپولیس در مقطع اول نقل و انتقالات خود حامد لک را به عنوان جایگزین علیرضا بیرانوند از ماشین سازی جذب کرد. سپس سعید آقایی برای پست دفاع چپ، میلاد سرلک برای پست هافبک دفاعی و عیسی آل کثیر برای پست مهاجم به جمع سرخپوشان اضافه شدند.سرخپوشان در این شرایط پا به لیگ قهرمانان آسیا گذاشتند و توانستند جواز حضور در فینال را به دست آورند.

در بازگشت از لیگ قهرمانان، محمد نادری هم جدایی‌ شد و به استقلال پیوست. ربیع‌خواه رضایتنامه‌اش را از باشگاه دریافت کرد. شجاع خلیل‌زاده لوگوی الریان قطر را بوسید. در همین شرایط بود که بشار رسن هم با انتشار پستی خواهان جدایی از پرسپولیس شد اما مسوولان باشگاه با جدایی وی در آن مقطع مخالفت کردند و تفاهم نامه ای امضا کردند که وی پس از فینال آسیا از پرسپولیس جدا شود.

در همین حال عیسی آل کثیر که در لیگ قهرمانان با به ثمر رساندن ۴ گل در ترکیب پرسپولیس به قهرمان سرخپوشان بدل شده بود، با محرومیتی ۶ ماهه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شد.

با جدایی نادری و شجاع خلیل زاده، اما نظر کادر فنی پرسپولیس بابت محمد انصاری عوض شد و این بازیکن در جمع سرخپوشان ماندنی شد.

در همین بین، محمد شریفی از سایپا و محمد مهدی مهدیخانی از واراژدین کرواسی به جمع سرخپوشان اضافه شدند اما پرسپولیس برای جذب جایگزین شجاع ناکام ماند.

روزها سپری شد تا سرخپوشان به فینال آسیا برسند و پس از این دیدار که با نایب قهرمانی سرخپوشان همراه بود، همانطور که انتظار می‌رفت بشار رسن هم در همان قطر از کاروان سرخپوشان جدا شد تا شوک دیگری به تیم گل‌محمدی وارد شود.

با این حال یحیی گل‌محمدی امیدوار است تا بتواند در نقل و انتقالات زمستانی نفرات مد نظر خود را جذب کند.

قانون منع به کارگیری بازیکنان خارجی البته موجب شده تا بیش از پیش رقابت برای جذب بازیکنان ایرانی بالا بگیرد اما سرخپوشان که قصد دارند نایب قهرمانی در آسیا را با قهرمانی عوض کنند، باید در نقل و انتقالات اقدامات مهمی برای تقویت تیم انجام دهند.

نگاه ویژه به آن سوی مرزها برای تقویت خط دفاعی

بازیکنان حال حاضر خط دفاعی پرسپولیس، جایگزینی در فهرست فعلی تیم ندارند. البته تا چند وقت دیگر محمد انصاری با رفع مصدومیت می‌تواند شرایط بازی پیدا کند و جایگزین خوبی برای سعید آقایی و حتی مدافعان میانی تیم در صورت لزوم محسوب می‌شود.

مرتضی پورعلی گنجی چند سالی است که فوتبالش را خارج از کشور دنبال می‌کند و امسال هم به سوپر لیگ چین رفته تا فوتبالش را در شرق آسیا دنبال کند. رابطه خوب او و یحیی گل‌محمدی هم شاید منجر نشود تا او به پرسپولیس بیاید.

مجید حسینی هم با وجود اینکه در چند وقت اخیر نتوانسته جایگاه ثابتی در ترکیب ترابزون اسپور داشته باشد، اما قصد بازگشت به فوتبال ایران را ندارد چرا که در چند وقت اخیر صحبت‌هایی از علاقه برخی تیم‌های اروپایی برای جذب این مدافع ایرانی مطرح شده است.

با این حال پرسپولیس رویای جذب این مدافعان را در سر دارد و در صورت ناکامی به سراغ گزینه‌های وطنی می‌رود. فرشاد فرجی، حجت حق‌وردی باز هم گزینه‌های گل‌محمدی خواهند بود.

مهدی شیری یکی از نفرات بی جایگزین ترکیب پرسپولیس بود. بازیکنی که مصدومیت او در مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا یحیی گل‌محمدی از سیامک نعمتی در این پست بازی بگیرد. با این حال عملکرد نه‌چندان مطلوب شیری در چند بازی اخیر به‌خصوص فینال لیگ قهرمانان، باعث شده تا ضعف پرسپولیس در پست دفاع راست بیش از گذشته نمایان شود. این موضوع نامایانگر این بود که یحیی گل‌محمدی برای منطقه راست خط دفاعی خود دنبال بازیکن باشد.

رامین رضاییان که این روزها خبر خروجش از الدحیل بیش از پیش به واقعیت تبدیل نزدیک شده است، محتمل‌ترین گزینه برای دفاع راست پرسپولیس است اما قیمت بالای این بازیکن شاید تنها مانع جدی پرسپولیس برای جذب رضاییان باشد.

کادر فنی در اندیشه جایگزینی برای بشار

کادر فنی پرسپولیس در پی جدایی بشار رسن به دنبال جایگزین مناسبی برای این بازیکن است اما تعدد هافبک‌های تهاجمی در فهرست سرخپوشان (سیامک نعمتی، امید عالیشاه، احسان پهلوان، علی شجاعی، محمد شریفی) موجب شده تا پرسپولیس چندان از این نظر احساس کمبود بازیکن نکند. هر چند کادر فنی قصد دارد حداقل یک هافبک را برای تیمش جذب کند.

مهدی ترابی

پس از مطرح شدن این موضوع که مسوولان و هواداران العربی از عملکرد مهدی ترابی رضایت ندارند صحبت بازگشت این بازیکن به پرسپولیس مطرح شد اما ترابی در بیشتر زمان حضورش در این تیم قطری با بدشانسی و مصدومیت مواجه شده است و بعید است که وی به جمع سرخپوشان بازگردد.

پرسپولیسی‌ها همچنان به دنبال تقویت خط حمله

عیسی آل کثیر به خاطر خوشحالی بعد از گل اولش برابر پاختاکور ازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با محرومیت ۶ ماهه مواجه شده است و این بدان معنا است که وی تا اوایل سال آتی نمی‌تواند را همراهی کند. البته مهدی مهدی‌خانی در چند بازی اخیر هم که به جمع سرخپوشان اضافه شده است نشان داده که نمی‌توان روی او به عنوان یک مهاجم ۶ دانگ و تمام عیار حساب کرد. سرخپوشان از همین حالا تفکراتی را در مورد جذب گادوین منشا ستاره گل‌گهر در سر می‌پرورانند و تا وی را به پرسپولیس بازگردانند اما نه قانون اجازه این کار را می ‌دهد و نه گل‌گهر حاضر است بهترین مهاجمش را به فروش برساند.

طالب ریکانی دیگر ستاره لیگ امسال هم شاید دیگر هدف نقل و انتقالاتی تیم یحیی گل‌محمدی برای تقویت فاز هجومی باشد. البته شاید نام رضا قوچان نژاد هم مطرح باشد اما حضور این بازیکن در پرسپولیس مانند همیشه دور از ذهن به نظر می‌رسد.

«شهاب زاهدی» که اکنون شرایط ایده‌آلی در لیگ اوکراین داشته و همچنین سابقه حضور در پرسپولیس را دارد هم یکی از گرینه‌هاست که البته شانس پرسپولیس برای جذب وی بسیار اندک خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟