کنشگر ایرلندی: ترور مقام‌های ایرانی هزینه دفاع از آرمان‌های فلسطین است

به گزارش رکنا، «جیم کوران» روز شنبه در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی بیان داشت که سال گذشته از شنیدن این خبر شوکه شد. او گفت: به نظرم این رویداد یک تروریسم دولتی بود، چون توسط یک دولت سازمان‌دهی و پیاده شد. وی با بیان اینکه چنین اقدام خشنی توجیه پذیر نیست افزود: ژنرال سلیمانی حامی قوی آرمان فلسطین و به همین خاطر برداشتن او از سر راه، به نفع رژیم آپارتاید اسرائیل بود.

این کنشگر ایرلندی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا و اسرائیل تاب تحمل هیچ کس را که به شکل مسالمت آمیز، قانونی و دمکراتیک از آرمان فلسطین دفاع می‌کند ندارند و به نظر من ژنرال سلیمانی به همین خاطر ترور شد.

«کوران» از نقش سردار شهید سلیمانی در مبارزه با گروه تروریستی داعش هم تمجید کرد و گفت: جالب اینجاست که داعش علیه هر کشور، جریان سیاسی و گروه‌های نظامی حمله می‌کند غیر از اسرائیل.

او داعش را یک فرقه متعصب و فناتیک توصیف کرد که مانند فرق متخلف، علیه دمکراسی در جهان قیام می‌کند.

این کنشگر ایرلندی واکنش دولت‌های اروپایی به اقدام جنایتکارانه رژیم آمریکا را نیز ضد ایرانی و خصمانه توصیف کرد، در حالی که به گفته او «ایران مقاومت قابل توجهی را به خرج داد تا از خود واکنش شدید نظامی نشان ندهد»

«کوران» اضافه کرد: همان موقع بیشتر تحلیل ها این بود که ایران علیه تمام عواملی که در ترور سردار سلیمانی دست داشتند حمله خواهد کرد؛ اما ایران خویشتن داری و از این بابت جایگاه خود در جهان برجسته کرد.

او در پاسخ به سووالی درباره روند ترور شخصیت‌ها و رهبران ایرانی هم گفت: این اقدامات مسبوق به سابقه است و قبلا هم در رابطه با شخصیت های فلسطینی رخ داده است. عموما در این رابطه ایالات متحده متهم می‌شود اما من رژیم تروریستی و آپارتاید اسرائیل متهم و فکر می‌کنم که آن‌ها پشت تمام این تحولات هستند.

این کنشگر مدنی ادامه داد: من یک ایرلندی هستم و ملت من تجربه ترور شخصیت‌های برجسته را چشیده اند. وی یادآور شد که در دوره نخست وزیری مارگارت تاچر سیاست «شلیک کن و بکش» باعث ترور سه عضو ارتش جمهوری‌خواه ایرلند در جبل‌الطارق شد. وی این رویدادها را مشابه ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و دکتر فخری‌زاده خواند و نسبت به آن ابراز انزجار کرد.

«کوران» با بیان اینکه اقدامات فراقانونی بی پاسخ نخواهند ماند، تصریح کرد که جنایتکاران سرانجام به سزای اعمال خود خواهند رسید.

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رییس‌جمهوری آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

یازده ماه بعد تروریست‌های مسلح عصر جمعه -هفتم آذر ماه- با کمین در مسیر خودروی حامل شهید فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

دولت‌های اروپایی تاکنون بدون محکوم کردن این اقدامات جنایتکارانه، ایران را به خویشتن‌داری و پرهیز از هرگونه واکنش تلافی‌جویانه دعوت کرده‌اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟