دیپلماسی سوریه دوستی عمیق‌تر با محور مقاومت است

به گزارش رکنا، «ولید المعلم» وزیر خارجه سابق سوریه در بیست و ششم آبانماه امسال درگذشت و چهارشنبه (دیروز) مراسم درگذشت وی در دمشق برگزار شد.

در همین ارتباط، وبگاه «العهد» با تعدادی از مقامات سوری و لبنانی گفت‌وگو کرد. «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه گفت، المعلم در زمینه تقویت حاکمیت سوریه و تقویت ائتلاف‌ با طرف‌های دوست به صورت هماهنگ کار کرد.

وی افزود: دیپلماسی سوریه بر پایه همین روش در مقابله با تروریسم و تقویت ائتلاف‌ها با دوستان که اولین آنها حزب‌الله است، ادامه خواهد داد.

وی تأکید کرد، دیپلماسی سوریه بر پایه همان اصول مورد اعتقاد ولید المعلم ادامه پیدا خواهد کرد، المعلم به خاطر سوریه در تمامی محافل بین‌المللی جنگید و بخوبی نماینده کشورش بود.

«بثینه شعبان» مشاور رسانه‌ای و سیاسی «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هم گفت، ولید المعلم به خاطر دوراندیشی و قدرت خود، قادر به مدیریت پرونده‌های سخت در شرایط سخت بود.

«حسین الحاج حسن» عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان هم تصریح کرد، برای شرکت در مراسم چهلم المعلم به دمشق آمده تا تأکیدی بر ادامه روش مقاومت، اصول ثابت سوریه و نیز مقاومت در برابر پروژه‌های آمریکایی-صهیونیستی باشد.

وی تأکید کرد، سوریه با جان و دل در کنار مقاومت فلسطین و لبنان ایستاده است.

بشار اسد هفته جاری به پاس خدمات المعلم در حوزه سیاسی و دیپلماسی به وی نشان درجه یک لیاقت داد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟