نجات هزاران قطعه ماهی توسط دوست دار محیط زیست در مهاباد

به گزارش رکنا، فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار کرد: اهالی روستا‌ی حاشیه رودخانه‌های مهاباد و دوست دار محیط زیست، هزاران قطعه بچه ماهی را که به دلیل کم آبی در رودخانه‌های فصلی مهاباد در حال نابودی بودند از مرگ نجات دادند.

سخنور افزود: این اتفاق با خشک شدن سر شاخه رودخانه سیمینه رود از ارتفاعات زمزیران و کاولان تا شهرستان بوکان و نهایتا دریاچه ارومیه در مسیر رودخانه صد‌ها ماندآب تشکیل و روی داده و ماهیان زیادی در این ماندآب‌ها گرفتار شده اند.

این مقام مسئول در مهاباد اضافه کرد: این اتفاق هر ساله با خشکسالی و استفاده کشاورزان و باغداران حاشیه از آب رودخانه برای آبیاری اراضی مزروعی و باغات در این فصل اتفاق می‌افتد و جمعی از سمن‌ها و همیاران محیط زیست به یاری آبزیان می‌شتابند.

سخنور اذعان کرد: یکی از این افراد آقای مولود عزیزی مقدم ساکن روستای ایل تیمور بخش خلیفان مهاباد می‌باشد وی بحق مردی از جنس طبیعت است که نزدیک دو دهه با ادارات حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و میراث فرهنگی همکاری می‌کند و تاکنون تلاش‌های قابل تقدیری در راستای حفظ مراتع و کپه کاری و حمایت از حیات وحش و حفاظت تپه باستانی ایل تیمور و ... انجام داده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد تصریح کرد: همچنین دوستدار محیط زیست امروز نیز با احداث گودالی در جوار رودخانه روستای قویطل و هدایت آب و انتقال ماهیان گرفتار شده در لجن بار دیگر به یاری طبیعت شتافت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟