کشف4.5  تن مواد مخدر در سیستان‌وبلوچستان

به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری بیان داشت: در هفت روز گذشته، خدمتگزاران امنیت نظام و جان بر کفان مبارزه با مواد مخدر در نیروی انتظامی استان، 113 عملیات توأم با درگیری مسلحانه داشتند که طی آن 4 تن و 500 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این عملیات‌ها همچنین 4 قاچاقچی حرفه‌ای نیز به هلاکت رسیدند، افزود: در این عملیات‌های مقتدرانه 12 خودرو و موتورسیکلت نیز از قاچاقچیان توقیف و تعداد سه قبضه سلاح نیمه سنگین، 9 قبضه سلاح کلاشنیکف به‌همراه 200 فشنگ جنگی نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: طی این هفت روز، 216 مجرم مواد مخدر از جمله 62 خرده فروش مواد و 140 معتاد متجاهر نیز در سطح استان دستگیر شده و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

کشف مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

وی ادامه داد: درست است که پلیس در صف مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر قرار دارد، اما برای ریشه‌کنی اعتیاد، باید همه ما احساس مسئولیت کنیم، به عنوان مثال، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد با توجه به ارتباطی که با مردم دارند، می‌توانند در جهت آگاه سازی و ایجاد روشنگری در خصوص اعتیاد و تبعات ناشی از آن نقش موثری داشته باشند و به عنوان یک سفیر اجتماعی این رسالت مهم را انجام دهند.

قنبری با بیان اینکه اقدامات سلبی تنها بخشی از کار بوده و اقدامات ایجابی هم می‌تواند مکمل کار پلیس باشد، افزود: هرجایی که همکاری و همراهی مردم را داشتیم، موفق بوده‌ایم، بنابراین برای ریشه‌کنی معضل بزرگ اعتیاد که آسیب‌های اجتماعی فراوانی به‌دنبال دارد، نیازمند این همکاری و همراهی مردمی هستیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟