شرایط بحرانی خطر آتش‌سوزی در 80 هزار هکتار از طبیعت مهدی شهر

به گزارش رکنا، حمیدرضا عبدوس رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهدی شهر گفت: وسعت عرصه‌های مرتعی منابع طبیعی شهرستان مهدیشهر ۱۹۸ هزار هکتار است که از این وسعت ۱۵۰ هزار هکتار مستعد آتش‌سوزی و ۸۰ هزار هکتار در وضعیت بحرانی از این لحاظ قرار دارد.

او افزود: با توجه به بارندگی خوب امسال، تراکم گیاهان علفی، یکساله و چندساله در منابع طبیعی شهرستان مهدیشهر به صورت چشمگیری افزایش یافته و به همین میزان خطر آتش‌سوزی نیز دوچندان شده و آموزش همگانی و مشارکت جوامع محلی در جلوگیری و مهار آتش‌سوزی موثر است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر اظهار داشت: در سایر نقاط کشور آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی اکنون گزارش می‌شود، اما در این شهرستان با اقدام‌های پیشگیرانه امسال آتش‌سوزی در این شهرستان ۸۰ درصد کاهش داشته است.

آتش‌سوزی درطبیعت مهدی شهر

عبدوس یادآور شد: امسال ۲ مورد آتش‌سوزی با وسعت کمتر از سه هکتار در عرصه‌های مرتعی شهرستان مهدیشهر رخ داد و عرصه‌های جنگلی دچار آتش‌سوزی نشد.

او اظهار داشت: استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی نقشی مهم و غیرقابل انکار در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی دارد و شهرستان مهدیشهر برای اولین بار در کشور برای استفاده بهینه از این ظرفیت پایگاه‌های مردمی اطفای حریق ایجاد کرده است.

به گفته رئیس منابع طبیعی مهدیشهر، اکنون سه روستای این شهرستان به پایگاه مردمی مهار آتش مجهز هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.پ

آیا این خبر مفید بود؟