هشدار پلیس فتای کردستان از کلاهبرداری با فروش ارز دیجیتال

به گزارش رکنا، سرهنگ مهدی دانش‌پور رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به تبلیغ فروش ارز‌های دیجیتال در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی گفت: متأسفانه مجرمان سایبری با تبلیغات اغواکننده و اینکه انتقال ارز‌های دیجیتال به خارج از مرز‌های هر کشوری به راحتی صورت گرفته و بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در کشور‌های دیگر است شهروندان را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام مسئول در خصوص ویژگی ارز‌های دیجیتال بیان کرد: نوسان بسیار زیاد و مشکلات قانونی، امنیت سرمایه‌گذار، دست‌کاری در خرید و فروش و همچنین افزایش کلاهبرداری اینترنتی و به خصوص احتمال لو رفتن رمز کیف پول ازجمله خطرات ارز‌های دیجیتال است.

او افزود: هدایت شهروندان به درگاه‌های فیشینگ بانکی برای خرید ارز دیجیتال یکی از شگرد‌های مجرمانه سایبری برای سرقت اطلاعات بانکی شهروندان است.

کلاهبرداری با فروش ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا استان کردستان ادامه داد: مجرمان سایبری از بی‌اطلاعی افراد بهره برده و با اخذ وجه از متقاضیان، به آن‌ها وعده ایجاد حساب ارز‌های دیجیتال را می‌دهند؛ درحالی‌که ارز‌های دیجیتال بانک نیست که نیاز به افتتاح حساب داشته باشد.

سرهنگ دانش‌پور تاکید کرد: خرید و فروش ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال از شگرد‌های مجرمان سایبری است که با این شگرد و تبلیغات فراوان در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی حجم گسترده‌ای پول را به صورت مستقیم یا با سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان به سرقت برده‌اند.

او از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟