نصب چراغ زنون بر روی خودرو‌ها ممنوع است / ایلام

به گزارش رکنا، سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار داشت : متاسفانه تعداد زیادی از رانندگان خودرو‌ها اقدام به نصب چراغ‌ها و لامپ‌های زنون غیراستاندارد بر روی خودرو‌ها می‌نمایند که این امر به علت شدت نور قوی و آزاردهنده باعث کوری لحظه‌ای و آسیب چشم رانندگان مقابل شده و دید آن‌ها را مختل می‌کند و در برخی از موارد نیز منجر به وقوع حوادث ترافیکی بویژه تصادفات خروج از جاده و واژگونی می‌شود.

او ادامه داد : نور این لامپ‌ها می‌تواند راننده مقابل را برای مدت یک تا ۴ ثانیه کاملا نابینا کرده و حتی تا چند ثانیه بر بینایی تاثیر بگذارد و باعث ایجاد تصادفات خطرناک در شب‌ها شود.

ممنوعیت نصب چراغ زنون بر روی خودرو‌ها در ایلام

سرهنگ همتی زاده اضافه کرد: استفاده از چراغ زنون برای خودرو‌ها ممنوع بوده و در صورت مشاهده پلیس ضمن اعمال قانون با کد جریمه ۲۰۳۶ به مبلغ ۵۱۰ هزار ریال، آن‌ها را موظفند می‌کنند تا این تجهیزات غیر استاندارد را از روی خودر‌های خود بردارند.

رئیس پلیس راه استان ایلام یاد آور شد: پلیس راه استان ایلام از ابتدای سال جاری تا کنون دراجرای طرح برخورد با خودرو‌های چراغ زنون غیر استاندارد، تعداد ۸۸۵ دستگاه وسیله نقلیه متخلف را اعمال قانون کرده است.

او گفت: نصب هر گونه تجهیزات اضافی و غیر استاندارد بر روی خودرو ممنوع است ودر صورت مشاهده توسط ماموران پلیس راه با متخلفان برخورد خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟