افزایش کشفیات مواد مخدر در شهرستان رشت

به گزارش رکنا، علی فتح اللهی ، فرماندار رشت در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رشت با اشاره به رشد ۶۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در سطح مرکز استان نسبت به پارسال، گفت: علاوه بر اقدامات انتظامی باید از ابزار‌های فرهنگی آموزشی برای پیشگیری از شیوع گرایش به مواد مخدر در جامعه افزوده شود.

او با بیان اینکه اعتیاد بسیاری از ویژگی‌های مثبت اخلاقی و رفتاری را از خانواده دور می‌کند، افزود: همه خانواده‌ها ممکن است در معرض آسیب‌های ناشی از اعتیاد قرار گیرند، بنابراین همه باید در کنار هم برای مقابله با این معضل بسیج شویم و مبارزه با مواد مخدر فقط برعهده نیرو‌های امنیتی و نیروی انتظامی نیست بلکه همه دستگاه‌ها در این راستا باید تلاش کنند.

فرماندار رشت با بیان اینکه دشمنان اسلام و نظام با تهدیدات و ترفند‌های نوین درصدد خدشه دار کردن انقلاب و فروپاشی کشور هستند و می‌خواهند امنیت، آرامش و اقتصاد کشور را سلب کنند، گفت: دشمن امروز روش مبارزه را تغییر داده و با انواع مواد مخدر صنعتی درصدد مبارزه با خانواده‌های ایرانی است.

کشف مواد مخدر در رشت

فتح اللهی افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی استفاده مواد مخدر به سنین دانش آموزی رسیده است و این آمار برای کشوری با قدمت دیرینه فرهنگی شایسته نیست.

او با تاکید بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای مبارزه با موادمخدر، گفت: توسعه بخش فرهنگی، اعتقادی و دینی بیش از پیش بایستی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار رشت بهره گیری از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی را از جمله راهکار‌های مقابله با معضل اعتیاد دانست و تصریح کرد: در کنار تلاش‌های نیرو‌های انتظامی و سپاه باید از ظرفیت سمن‌ها در راستای آگاه سازی جامعه استفاده شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟