آزاد سازی ۱۱۳۸ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی

به گزارش رکنا، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح این خبر اظهارکرد: به منظور پیشگیری و مقابله با زمین خواری، طرح سراسری و عملیاتی پیشگیری و مقابله با این پدیده شوم به مدت سه روز در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با رصد و اشرافیت اطلاعاتی افرادی را که به صورت غیرمجاز اراضی ملی و جنگلی را تصرف کرده بودند، شناسایی و ۳۵۴ متهم را دستگیر کردند.

آزاد سازی اراضی ملی و منابع طبیعی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا اضافه کرد: پلیس امنیت اقتصادی همچنان طرح عملیاتی مقابله با زمین خواری را در فواصل زمانی مختلف سال دنبال می کند تا تصرف و دست اندازی به اراضی ملی از رونق بیفتد و هزینه های ارتکاب جرم نیز برای افراد سودجو افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی و اراضی ملی نیز پس از رفع تصرف به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در استان های هدف طرح تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس مقیمی با بیان اینکه حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سود جویان همواره در دستور کار این پلیس قرار دارد، از هموطنان درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه زمین خواری و تعرض به اراضی ملی موضوع را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟