کشف 376  عتیقه با قدمت فرهنگی و تاریخی در ساری

به گزارش رکنا، سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه در شهرستان ساری، موضع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی دریافتند، قاچاقچیان اشیاء عتیقه قصد دارند، اموال تاریخی که چندی قبل در یکی از استان غرب کشور به صورت غیرقانونی حفاری و استخراج کردند را در منزل فردی در یکی از روستا‌های حومه شهرستان ساری به فروش برسانند.

کشف محموله عتیقه در ساری

سردار میرزایی گفت: با دریافت این اطلاعات و شناسایی منزل متهم به قاچاق اشیاء عتیقه و هماهنگی قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی این منزل را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه موفق شدند، سه متهم به قاچاق اشیاء عتیقه را حین خرید و فروش شناسایی و دستگیر کنند.

او از کشف مقادیری اشیاء عتیقه در محل و در خودروی متهمان که به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، خبر داد و افزود: در این عملیات پلیسی ۳۷۶ قطعه انواع اشیاء عتیقه از جنس طلا، مفرغ مربوط به دوره‌های فرهنگی و تاریخی به همراه یک دستگاه جعل اسکناس کشف کنند.فرمانده انتظامی مازندران گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب صادره روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟