رفع تصرف بیش از 14 هزار مترمربع از اراضی ملی سقز

به گزارش رکنا، فرهاد سیف پناهی رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز گفت:انجام گشت و کنترل‌های مستمر و پیگیری‌های جدی و بدون وقفه باعث شد ۱۴ هزار و ۸۴۷ متر مربع از اراضی ملی منطقه حفاظت شده عبدالرزاق در شهرستان سقز رفع تصرف و از دست متجاوزان خارج شود.

او افزود:مناطق حفاظت شده قوانین مختص به خود را دارد و هرگونه دخل و تصرف خارج از ضوابط و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست در آن‌ها ممنوع است.

رفع تصرف اراضی ملی در سقز

رییس اداره حفاظت محیط زیست سقز افزود:بعضی افراد به منظور سودجویی و تصرف منابع ملی و یا بدلیل عدم آگاهی به این مناطق، باعث تخریب و برهم زدن اکوسیستم بکر این مناطق می‌شوند.

سیف‌پناهی یادآور شد:در صورت تکرار و تصرف موارد خلع ید شده علاوه بر مجازات مقرر قانونی، طبق مواد ۶۹۰ و ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی نیز با تخریب کنندگان و زمین خواران اراضی ملی بشدت برخورد می‌شود.

او از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز، تخریب، تصرف اراضی ملی، شکار و صید، آلودگی محیط زیست، آتش سوزی در محدوده منطقه حفاظت شده موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و پاسگاه‌های محیط بانی مستقر در منطقه اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟