کشف 67 دستگاه ماینر قاچاق در بوئین میاندشت

به گزارش رکنا، سرهنگ "علی مرشد فریدنی فرمانده انتظامی شهرستان بوئین میاندشت اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان "بوئین میاندشت" مطلع شدند فردی به صورت غیرقانونی اقدام به استخراج ارز دیجیتال توسط تعدادی دستگاه ماینر قاچاق در یک کارگاه می‌کند که بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: یک گروه از ماموران پلیس آگاهی شهرستان بوئین میاندشت پس از هماهنگی قضائی از محل مذکور بازدید کردند که در نتیجه ۶۷ دستگاه ماینر که به صورت غیر مجاز با تجهیز کابل‌های شبکه برق شهری در حال استخراج ارز دیجیتال بودند کشف شد.

کشف محموله ماینر قاچاق در بوئین میاندشت

سرهنگ فریدنی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌ها توسط کارشناسان مربوطه ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعلام شده است تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر وپس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوئین میاندشت در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهمان با استفاده از برق یارانه‌ای واحد‌های صنعتی و کارگاهی تعطیل و نیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی با این دستگاه‌ها می‌کنند که پلیس برخورد قانونی با این گونه افراد را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟