شناسایی 12 حلقه چاه مجاز کشاورزی دارای تخلف در خدابنده

به گزارش رکنا، خدایی مدیر امور منابع آب شهرستان خدابنده گفت: برق ۹ حلقه چاه مجاز کشاورزی دارای تخلف اضافه برداشت در شهرستان خدابنده قطع شد.

او افزود: مالکان این چاه‌ها در روستا‌های حی، کهلا و بزین به اخطاریه‌های صادره توجهی نکرده و با حکم قضایی برق این چاه‌های مجاز کشاورزی قطع شد.

خدایی گفت: چاه‌های دارای تخلف در فصل کشت سبز به رغم مجاز بودن چاه با اضافه برداشت موجب بروز مشکلاتی برای چاه‌های همجوار و تشدید بحران کم آبی می‌شوند.

او از شناسایی ۱۲ چاه کشاورزی دارای تخلف اضافه برداشت در خدابنده خبرداد و افزود: در روز‌های آینده با حکم قضایی برق آن‌ها نیز قطع می‌شود.

شناسایی 12 حلقه چاه مجاز کشاورزی در خدابنده

مدیر امور منابع آب شهرستان خدابنده از کشاورزان و بهره برداران بخش بزینه رود خواست برای حفاظت از آبخوان مشترک دشت زرین آباد، همکاری‌های لازم را با امور منابع آب خدابنده داشته باشند.

به گفته مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای زنجان تنها ۲ و نیم درصد به سطح آب سفره‌های زیر زمینی در دشت‌های زنجان در سال آبی جاری افزوده شده است.

سرمستی افزود: هم اکنون از ۷ دشت استان زنجان ۵ دشت در وضع بحرانی قرار دارند.

او گفت: امسال درصدد هستیم در ۵ دشت سجاس، ابهر، قیدار، زرین آباد و زنجان تا حدودی این افت آب جبران شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟