کشف 50 دستگاه ماینر قاچاق در مراغه

به گزارش رکنا، سرهنگ الهوردیان فرمانده انتظامی مراغه گفت: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در دو محل مجزا در کارگاه‌های حاشیه شهر موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس آگاهی به اتفاق ماموران اداره برق پس از هماهنگی‌های لازم قضایی در ۲ عملیات مجزا از کارگاه‌های شناسایی شده تعداد ۵۰ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

کشف محموله ماینر قاچاق در مراغه

او با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده اند گفت: در این رابطه ۲ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی مراغه گفت: شناسایی و دستگیری مجرمان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و از مردم عزیز تقاضا می‌شود برای کمک به اقتصاد، آرامش و خصوصا امنیت جامعه، در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

تولید هر بیت کوین از طریق ماینر‌ها علاوه بر تخریب بستر‌های اقتصادی کشور، حدود ۱۵۰ میلیون تومان در سال به شبکه برق خسارت وارد می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟