کلاهبرداری از طریق پیش فروش واکسن کرونا

به گزارش رکنا، سرهنگ نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی با اشاره به انتشار برخی آگهی‌ها در فضای مجازی با موضوع پیش فروش واکسن کرونا یا فروش دارو‌های آن گفت: به طورکلی و همانطور که بار‌ها گفته و تاکید شده است، فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع بوده و با عاملان آن برابر قانون برخورد خواهد شد.

مراقب شیوه جدید کلاهبرداری از طریق پیش فروش واکسن کرونا باشید

نصرتی افزود: از زمان شیوع کرونا در مواردی افراد سودجو با انتشار آگهی در فضای مجازی ادعای فروش دارو‌های ضد کرونا را داشتند که توسط پلیس شناسایی و دستگیر شده و در بازجویی مشخص شده دارو تقلبی و جعلی بوده یا اصلا دارویی در کار نبوده و صرفا به قصد سودجویی و کلاهبرداری دست به چنین اقدامی زده اند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی ادامه داد: اخیرا نیز با توجه به حساسیت افکار عمومی و خبر‌هایی که در مورد واکسن کرونا منتشر شده این احتمال وجود دارد افراد سودجو در پوشش پیش فروش واکسن، قصد کلاهبرداری داشته باشند که لازم است شهروندان هوشیار باشند و به هیچ عنوان اقدام به خرید دارو از فضای مجازی نکنند. چرا که چنین اقدامی خلاف قانون بوده و در صورت مشاهده اینگونه موارد مراتب را به پلیس فتا اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟