شناسایی متخلفانی که آشیانه تخم لاکپشت‌ها را در بوشهر حفاری می‌کردند

به گزارش رکنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ بیان کرد: یگان حفاظت محیط زیست هنگام گشت در جزیره خارگو دو متخلف را که شبانه آشیانه تخم‌ لاکپشت‌ های دریایی را حفاری می‌کردند، شناسایی کردند.

حسن فقیه افزود: متخلفان با دیدن ماموران با قایق فرار کردند، اما هنگام فرار کردن از آن‌ها عکس گرفتند و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کردند.

او ادامه داد: ساحل جزیره خارگو محل مناسبی برای تخم‌گذاری لاکپشت‌های دریایی نوک عقابی و سبز است.

برخورد با متخلفان لاک پشت آزار بوشهری

رئیس محیط زیست خارگ از شهروندان دوستدار محیط زیست این جزیره خواست در صورت دیدن هر گونه تخلفات زیست محیطی آن‌ها را به اداره حفاظت محیط زیست گزارش دهند یا با شماره ۳۳۸۲۲۳۲۳ ـ ۰۷۷ تماس بگیرند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در همین زمینه گفت: لاکپشت‌های دریایی از گونه‌های مهم زیستی خلیج فارس هستند که برای تولید مثل و تخم گذاری هر ساله به جزایری همانند جزیره خارگو می‌آیند و محیط‌بانان از این گونه‌ها از مرحله تخم‌گذاری تا بارور شدن تخم‌ها حفاظت می‌کنند.

فرهاد قلی نژاد، پایش لاکپشت‌ها را یکی از برنامه‌های پایشی سالانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد و افزود: بر اساس قوانین محیط زیست هر گونه صید و آسیب به تخم لاکپشت‌های دریایی و تخریب زیستگاه آن‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟