کشف تعداد 14 دستگاه ماینر قاچاق در خمینی شهر

به گزارش رکنا، سرهنگ "غلامرضا براتی اظهار داشت: پس از وصول اخباری مبنی بر اینکه دریک واحد صنفی توسط دستگاه‌های ماینر قاچاق ارز دیجیتال استخراج می‌شود، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع یک گروه از ماموران مجرب با هماهنگی قضائی از این مکان بازدید کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در نتیجه این بازرسی تعداد ۱۴ دستگاه ماینر که با تجهیز کابل‌های شبکه برق، جاسازی شده بودند، کشف شدند.

کشف ماینر قاچاق در خمینی شهر به ارزش 560 میلیون ریال

سرهنگ براتی با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌های کشف شده توسط کارشناسان ۵۶۰ میلیون ریال اعلام شده گفت: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر که برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشاره به قاچاق و غیر قانونی بودن استفاده از دستگاه‌های مذکور، گفت: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد و استفاده از آن‌ها باعث اخلال در شبکه توزیع برق شهری شده که به همین دلیل متهم با استفاده از برق یارانه‌ای واحد‌های صنعتی تعطیل ونیمه تعطیل اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود که دستگیر و تحویل مراجع قانونی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟