شناسایی 48 هکتار تغییر کاربری اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

به گزارش رکنا ، مهدی سرخوش مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با بیان اینکه امنیت غذایی، مستلزم تداوم بهره برداری از اراضی کشاورزی است، افزود: در این راستا به تعداد ۵۰۵ مورد اخطار توقف عملیات توسط گشت‌های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی استان صادر شده است.

سرخوش تصریح کرد: قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر مجاز اجرا شده به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ به تعداد ۱۴۸ مورد در سطح ۱۹ هکتار و به استناد احکام صادره قطعی ۶ مورد در سطح ۳ هزار و ۹۱۸ متر مربع در طی سه ماهه اول سال جاری بوده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: بی‌شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان، بهترین و موثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه هست.

سرخوش با اشاره به اهمیت ترویج، آموزش و اطلاع رسانی و حفاظت از اراضی کشاورزی گفت: درسه ماهه اول سال جاری در راستای امر خطیر ترویج، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بهره برداری و حفاظت از اراضی کشاورزی، دوره‌های آموزشی ترویجی برای بهره برداران، تشکل‌ها و دهیاران به تعداد ۱۲۹ نفرروز و دوره آموزشی ویژه کارکنان به تعداد ۹۷ نفر روز در سطح استان برگزار شده است که در طول سال تداوم دارد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک، در این بازه زمانی اطلاعات ۲۵۰ پرونده واگذاری در سامانه جامع اطلاعات اراضی استان ثبت شده است.

آزاد سازی 48 هکتار تغییر کاربری اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

همچنین در ادامه مدیر امور اراضی استان آذربایجان غربی؛ از تحقق ۱۷۰ درصدی برنامه وصول عواید حاصل از فروش اراضی منابع ملی واگذار شده برای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی در چهار ماهه اول سالجاری خبر داد.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: جهش تولید محدود به صنعت نیست بلکه در حوزه کشاورزی نیز باید با اتکا به دانش روز و مدرن کردن کشاورزی بتوانیم این شعار را عملیاتی کرده و شاهد جهش و رشد قابل توجه تولید به ویژه در حوزه محصولات استراتژیک باشیم و در این راستا وظیفه همگانی است که در جهت تامین امنیت غذایی مردم از اراضی کشاورزی حفاظت و صیانت کنیم.

این مسئول گفت: از مردم شریف استان درخواست می‌کنیم در شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی را یاری کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی، از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی مراتب را با خط ارتباطی ۱۳۱ با مرکز فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟