کشف 200 فقره سرقت لوازم خودرو در تهران

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه، در تشریح این خبر گفت: خرداد ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت لوازم و محتویات خودرو از داخل صندوق عقب خودروی یکی از شهروندان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران افزود: با وصول پرونده تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت داخل خودری پایگاه پنجم به محل سرقت رفته و پس از تحقیقات میدانی متوجه می شوند سارقان یک خانم و آقایی بودند که با یک دستگاه خودروی سواری پراید در محل سرقت حاضر شده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مالک خودرو پراید به نام نسرین 36 ساله شناسایی و با دستور قضائی دستگیر شد، تصریح کرد: مالک خودرو با حضور در پایگاه پنجم مدعی شد، خودرو را به صورت امانی به دوستم بنام مریم داده ام که با بررسی سوابق وی به دست آمد مریم یکی از سارقان حرفه ای لوازم خودرو می باشد و همچنین تبحر خاصی در رانندگی دارد.

سارق حرفه ای تهران به نام حمید شناسایی شد

وی ابراز داشت: با شناسایی مخفیگاه مریم و هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی به 200 فقره سرقت با همکاری فردی به نام حمید اعتراف کرد.

این مقام پلیسی، با اشاره به اینکه در بررسی سوابق حمید به دست آمد که وی سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان مجرمانه روانه زندان شده است، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی و با دستور قضائی وی نیز در مخفیگاهش دستگیرشد.

کشف 200 فقره سرقت لوازم خودرو در تهران

سرهنگ دولتخواه ابراز داشت: کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه حمید یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سرقتی کشف و متهم به همراه اموال مکشوفه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی انتقال یافت.

رئیس پایگاه پنجم افزود: حمید در بازجویی های پلیسی اظهار داشت، به علت اعتیاد شدید و مصرف مواد مخدر و تامین مایحتاج زندگی ام با مریم تصمیم به سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو گرفتیم و چون مریم در رانندگی تبحر خاصی داشت و او نقش راننده را در سرقت ها ایفا می کرد و من نیز با با شکستن شیشه و بعضاً تخریب وکج کردن درب خودروها اموال با ارزش را سرقت می کردم و در صورتی که شخصی ما را مشاهده می کرد با دست فرمون خوب مریم سریعا از محل دور می شدیم.

وی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان به جرائم ارتکابی پرونده برای ادامه روند رسیدگی قضائی به مرجع قضائی ارسال و متهمان با قرار مجرمیت صادره روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟