تصادفات مرگبار در زنجان 35 نفر را به کام مرگ کشاند

به گزارش رکنا، شهرام میرزایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در چهار ماهه گذشته از سالجاری ۱۹۶ مورد حادثه اعم از سوانح جاده ای، آتش سوزی، سیل و آبگرفتگی، کوهستان، غرق شدگی و دیگر حواداث است که از این تعداد ۱۵۸ مورد مربوط به تصادف جاده‌ای در استان زنجان می‌باشد.

او تعداد حادثه دیدگان از این حوادث ۵۸۲ را نفر برشمرد و یادآوری کرد: مصدومان حوادث و سوانح بیان شده نیز ۲۹۲ نفر در این مدت ثبت شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین مصدومان با ۲۸۰ نفر و ۴۹۶ نفر حادثه دیدگان فقط برای سوانح جاده‌ای استان در چهار ماهه نخست امسال است.

میرزایی اظهارداشت: طی این مدت در ۱۹۶ مورد حوادث اتفاق افتاده در سطح استان زنجان، ۵۷ نفر توسط نیرو‌های هلال احمر به مراکز بیمارستانی منتقل شده اندکه یک نفر حین انتقال فوت کرده است.

امدادرسانی هلال احمر استان زنجان به 582 حادثه دیده

او با بیان اینکه ۴۲ نفر در صحنه حادثه فوت کرده اند، ادامه داد: ۳۵ نفر از این فوتی‌ها مربوط به حوادث جاده‌ای و پنج نفر غرق شدگی و ۲ نفر در مراکز کارگاهی و صنعتی بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تعداد تیم‌های عملیاتی در امدادرسانی به حوادث استان در چهار ماهه گذشته از سالجاری ۳۳۷ تیم با ۹۵۲ نیروی عملیاتی برای حادثه دیدگان امدادرسانی کرده اند.

میرزایی خاطرنشان کرد: ۱۵۸ دستگاه آمبولانس، ۱۴۸ دستگاه خودروی نجات و ۱۱۹ خودروی کمک دار سبک در سطح استان زنجان در ۱۹۶ مورد حادثه توسط نیرو‌های عملیاتی بکارگیری شده است.

او تاکید کرد: پایگاه‌های هلال احمر در سطح جاده‌ای این استان فعال هستند و خدمات امدادی شبانه روزی ارائه می‌دهند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعتی از شبانه روز تماس برقرار کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟