کشف بیش از 18 تن موادمخدر در کشور در هفته گذشته

به گزارش رکنا، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۱۸۰۱۶ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۵۲۷۴کیلوگرم) حدود ۱۸درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۱۴۱۰۳ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۸ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۰۲۴ کیلوگرم حشیش، ۳۰۴ کیلوگرم هروئین، ۵۳ کیلوگرم شیشه، ۳۹۸ کیلوگرم گراس، ۹۵۰ کیلوگرم مرفین و ۱۸۴ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۰۸۴ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۷۸۱ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۲۳۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. همچنین در میان دستگیرشدگان این هفته ۷۰ نفر نیز از اتباع بیگانه می باشند.

کرمان رکورد بیشترین کشفیات موادمخدر

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۵۰۱۲ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور می‌باشد و سیستان و بلوچستان با ۲۳۸۸ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۷۶۱ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۶۵۷ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۳۴۵ کیلوگرم، یزد با ۱۰۵۷ کیلوگرم و اصفهان با ۱۰۴۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۸ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۸۱ دستگاه خودرو و ۹ قبضه سلاح توقیف شد. ۵۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۷ درصد انتظامی بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟