آزاد سازی 35 هکتار از اراضی ملی و باغی در کرج

به گزارش رکنا، اسماعیل صارمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در مهرشهر کرج گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضایی در مهرشهر، کیانمهر، خیابان بیست متری شهرستانی و نیز خیابان چمن یک این منطقه، بالغ بر ۳۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، فونداسیون، استخر، آلاچیق و محوطه سازی تخریب و حدود ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج افزود: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت ساز و بدون اخذ مجوز‌های قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با تخریب اراضی زراعی و باغی برخورد و برای واحد‌های تولیدی نیز تغییرکاربری با در نظر گرفتن نوع زمین، خاک و آب منطقه و سایر شرایط ضروری، بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

بازگشت 35 هکتار از اراضی زراعی و باغی کرج به چرخه تولید

صارمی با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان هستند، گفت: باغات کرج علاوه بر تامین میوه، شش‌های تنفسی هستند که باید در حفظ آن‌ها کوشا باشیم.

او در بخش دیگری با تاکید بر این که حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، افزود: شهروندان ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراه م باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟