آزادی 734 زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش رکنا، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و در ۴ ماهه اخیر تعداد ۷۳۴ زندانی از زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند.

جمیاری با بیان اینکه کاهش هدفمند جمعیت کیفری یکی از اولویت‌های قوه قضائیه و سازمان زندان‌های کشور است، افزود: در استان این مهم با تعامل و حمایت خوب رئیس کل دادگستری و همکاری و همراهی دیگر مسئولین قضائی و با استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های قانونی پیگیری و در حال انجام است.

آزادی مشروط 118 زندانی در کهگیلویه و بویراحمد

جمیاری بیان کرد: تعداد ۴۸۰ نفر با اعطای مرخصی پایان حبس، ۶۸ نفر از طریق عفو، ۶۸ نفر توسط ستاد دیه و مابقی به تعداد ۱۱۸ نفر نیز با استفاده از اعسار، تعلیق، تخفیف و تقلیل مجازات و آزادی مشروط از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌های استان شرط ارائه تسهیلات و ارفاقات قضائی به زندانیان و آزادی قبل از موعد آنان را پایبندی به قوانین و مقررات زندان، شرکت در برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و آموزشی، ابراز ندامت و پشیمانی از گذشته، تغییر در رفتار و گفتار و نیز جلب اعتماد مسئولین زندان و مراجع قضائی دانست.

او افزود: اگر این موارد رعایت شود، علاوه بر بهره مندی از امتیازات ویژه، موضوع باز اجتماعی شدن نیز محقق و خانواده و جامعه برای پذیرش زندانی به استقبال او می‌آیند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟