ملاقات الکترونیک زندانیان با خانواده ها

به گزارش رکنا ، دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس بر راه اندازی سامانه ملاقات آنلاین زندانیان با خانواده هایشان و همچنین بستر بازدید الکترونیک قضات از ندامتگاه ها تأکید کرد.

مجتبی قهرمانی در دیدار با محمدمهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل ریاست قوه قضائیه در مورد نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با دستگاه قضائی به منظور استفاده از ظرفیت‌های مختلف گروه‌های جهادی که در مسیر خدمت رسانی به اقشار مختلف و آسیب پذیر، امتحان موفق و غرور آمیزی پس داده اند، حضور این گروه‌ها به ویژه در حوزه پزشکی در زندان‌ها، کمک بزرگی جهت بهبود وضعیت خدمت رسانی به مددجویان استان و سراسر کشور خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تأکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات مناسب و بهره گیری از تأسیسات حقوقی به منظور کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها یادآور شد: استفاده از فرصت قانونی ارائه خدمات اجتماعی جایگزین حبس در زندان برای آندسته از محکومینی که می‌توانند در این حوزه خدمات مفید و مؤثری را ارائه نمایند بسیار حائز اهمیت و راه گشا خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین با اشاره به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و لزوم تداوم روند خدمت رسانی با رعایت موازین بهداشتی، راه اندازی سامانه ملاقات الکترونیک زندانیان با خانواده‌هایشان در استان هرمزگان و امکان بازدید الکترونیک قضات از زندان‌ها را در این خصوص بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.

محمدمهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور نیز در جریان این دیدار اظهار داشت: در دوره تحول دستگاه قضائی توجه ویژه ای به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها شده است و این فرصت برای زندانیان فراهم است که در صورت اصلاح از ارفاقات و تسهیلات قضائی بهره مند شوند.

وی با اشاره به لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای کنترل جمعیت کیفری زندان‌ها تصریح کرد: موفقیت در این موضوع نیازمند هم افزایی و همکاری تمامی نهادهای متولی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟