پلمب 106 واحد صنفی متخلف در خراسان جنوبی

کرونا 106 واحد صنفی مختلف در اردبیل را پلمب کرد.

به گزارش رکنا، مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند امشب در ارتباط زنده تلویزیونی خبر ۲۰ شبکه خاوران گفت:از ۲۳ فروردین و در اجرای گام دوم طرح فاصله گذاری هوشمند در استان، نحوه رعایت الزامات بهداشتی کرونا در تمام واحد‌های صنفی و ادارات خراسان جنوبی مورد بازرسی دقیق کارشناسان بهداشت محیط قرار گرفت.

او افزود: در این مدت ۵۹ هزار و ۸۴۱ بازدید از واحد‌های صنفی استان انجام شد که در این بازرسی‌ها تنها حدود ۶۳ درصد صنوف موارد بهداشتی را رعایت کرده اند.

رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا اردبیل

او بیان کرد: همچنین از ۲۳ فروردین تاکنون ۲ هزار و ۱۲۱ بازدید از ادارات استان صورت گرفت که ۶۳ و نیم درصد آن‌ها دستور العمل‌های بهداشتی کرونا را رعایت می‌کردند.

مهدی زاده اظهار کرد: واحد‌های صنفی که الزامات بهداشتی را رعایت نمی‌کردند در مرحله اول ۴۸ ساعت اخطار می‌گرفتند و در صورت تکرار تخلف، پس از اخذ دستور مقام قضایی، نسبت به پلمب واحد صنفی متخلف اقدام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند با بیان اینکه این واحد‌ها به مدت یک هفته پلمب می‌شوند، تصریح کرد: ۱۰۶ واحد صنفی که پلمب شدند به علت بی توجهی به اخطار‌های بازرسان و تکرار تخلف از فعالیت آن‌ها جلوگیری شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟