کشف 105 اصله چوب‌آلات قاچاق جنگلی در اردبیل

به گزارش رکنا، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران حفاظت پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری بخش ویلکیج و دستور ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نمین ۱۰۵ اصله چوب‌آلات قاچاق جنگلی که در یک انبار درروستای حور دپو شده بود، کشف و ضبط شد.

او افزود: در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شد.

هدایت اظهارداشت: مبارزه با ترانزیت الوار و فرآورده‌های جنگلی غیرمجاز از محورهای قاچاق‌روی استان گیلان به اردبیل با تقویت پاسگاه ویژه منابع طبیعی بخش ویلکیج و اهتمام ویژه دستگاه قضایی شهرستان نمین در ماه‌های گذشته با قاطعیت و حساسیت ویژه در حال اجرا می‌باشد.

برخورد جدی پلیس با قاچاقچیان چوب در اردبیل

او بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه‌روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی بوده و انتظار می‌رود مردم در این زمینه همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا از تخریب منابع طبیعی جلوگیری شود.

او از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟