هفته گرمی پیش رو است

یک کارشناس هوا شناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش رکنا ، فریبا گودرزی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی چند روز آینده به صورت متناوب در شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، شمال زنجان، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: با تقویت جریانات گرم و مرطوب جنوبی در ساعات بعد از ظهر همین شرایط برای جنوب کشور، ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شمال شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان، بخش‌هایی از فارس، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال و شرق خوزستان و شمال بوشهر پیش بینی می‌شود.

باد‌های شدید در زابل

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه در شرق کشور و به ویژه منطقه زابل طی چند روز آینده وزش باد‌های شدید رخ می‌هد، بیان کرد: از روز جمعه تا اوسط هفته آینده بیشتر مناطق کشور با روند افزایش دما به طور میانگین از ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد همراه است.

گودزی با بیان اینکه استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان افزا یش رطوبت دارند و هوا در این مناطق شرجی می‌شود، افزود: برای پایتخت پدیده آب و هوایی خاصی پیش بینی نمی‌شود و گاهی وزش ملایم باد دارد و بیشینه دمای آن ۳۹ درجه سانتی گراد است.

مواج بودن دریاهای کشور

وی اظهار کرد: دریای خزر، شرق دریای عمان و بخش‌های مرکزی آب‌های خلیج فارس امروز مواج است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟