راه ورود اتوبوس‌های برقی به پایتخت باز شد | بهره‌برداری ۱۲ ایستگاه جدید مترو در تهران

به گزارش رکنا : محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران درباره عملیاتی شدن ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسعه مترو و اتوبوس، اظهار داشت: از طریق این اوراق مدیران شهری امکان افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو در پایتخت را خواهند داشت و می‌توانیم امسال شاهد بهره‌برداری ۱۲ ایستگاه جدید مترو در پایتخت باشیم.

وی افزود: همچنین بخشی از این اوراق جهت تأمین ۱۰۵ دستگاه واگن و ۱۲۰ اتوبوس در نظر گرفته می‌شود و پیروز حناچی به شورای شهر اعلام کرد که اقدامات در این زمینه در دستور کار قرار گرفته و آغاز شده است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: از آنجایی که شهرداری تهران بدهی سنگینی به بانک‌ها داشت، بانک‌ها تمایل به همکاری در زمینه اوراق مشارکت نداشتند ولی با اقدامات ارزنده‌ای که توسط حناچی و مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام گرفت، با وجود وضعیت بدهکاری، انتشار اوراق مشارکت عملیاتی شد.

وی درباره میزان بدهی شهرداری به بانک‌ها گفت: مجموع بدهی، بهره بانکی و جریمه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: همچنین بخشی از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت، جهت خرید اتوبوس‌های برقی استفاده خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، محسن هاشمی شب گذشته در توئیتر نوشت: «سرانجام در واپسین ساعات مهلت قانونی مجوز انتشار اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران صادر شد. از رئیس محترم بانک مرکزی و مدیریت بورس که مساعدت ویژه‌ای برای تأمین

اعتبار حمل و نقل عمومی شهروندان تهرانی در این شرایط سخت اقتصادی داشتند قدردانی می‌کنم.»

رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی یکشنبه ۲۹ تیر ماه شورای شهر گفته بود: اگر بانک مرکزی ظرف امروز و فردا، دستور انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین اتوبوس و مترو را برای تهران توسط بانک رفاه صادر نکند، این اعتبار باطل خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟