ملت ایران در قالب کمپین گسترده ملی، نسبت به تحریم کالاهای کره جنوبی اقدام می‌کند

به گزارش رکنا ؛ «علی اکبر کریمی»، نماینده مردم اراک در مجلس، در گفت و گو در رابطه با پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی گفت: کره‌جنوبی و سایر کشورهایی که منابع بسیار زیاد ارزی رسوب شده ایران را بلوکه کرده و نگه داشته‌اند این اقدام آنها را می‌توان، مشارکت اصلی در جنگ اقتصادی بر علیه جمهوری اسلامی ایران دانست. دولت موظف است با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با این اقدام مخرب و تخریب پ‌گر در فضای اقتصادی کشور مقابله کند و قطعاً باید این موضوع هم از مجاری دیپلماتیک و امنیتی دنبال و هشدارها به دولت کره جنوبی داده شود و همچنین، اقدامات مقابله به مثل اقتصادی انجام شود.

او ادامه داد: ایران مبادلات گسترده‌ای را با کره جنوبی دارد که در قالب راه های رسمی واردات کالا و واردات غیر رسمی‌ است که به صورت قاچاق است، خصوصاً در کالاهای الکترونیکی و لوازم خانگی. اگر کره جنوبی بخواهد رویه جاری را ادامه دهد باید اقدام جدی و مقابله با این دولت انجام دهیم. همچنین ملت ایران، اگر این رویه تداوم پیدا کند قطعاً در قالب کمپین گسترده ملی نسبت به تحریم کالاهای کره جنوبی اقدام می‌کند.

کریمی بیان کرد: دولتی که بخواهد در شرایط جنگ اقتصادی کنار دشمنان ملت ایران قرار بگیرد قطعاً او را دوست تلقی نمی‌کنیم.

کریمی در پاسخ به بهانه جویی دولت کره‌جنوبی مبنی بر نبودن سازوکار مالی بانکی در ایران گفت: چنین چیزی وجود ندارد. ایران می‌خواهد پول‌های خودش را وارد کشور کند و یا آن را صرف خرید کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور کند، این توجیه و دلیل برای مقاومت دولت کره برای عدم آزادسازی منابع ارزی، پذیرفتنی نیست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟